Yazılımda ne öğrenilmeli?

Merhaba, ben yazılım öğrenmek istiyorum.

Ancak ben okullarda öğretilenler gibi basit kodlar yazmak istemiyorum. NT 6.1 ve Linux tabanlı işletim sistemi yazmak istiyorum. Yani Reverse Engineering yapmak istiyorum. Hangi program dillerini öğrenmem lazım? Ve öğrenmem tahmini ne kadar sürer. Yazılım ile ilgilenen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Yazılım öğrendikten sonra yapmak istedikleri:

NT 6.1 tabanlı işletim sistemi yazmak.
Linux tabanlı Server sistemi yazmak.
Bu işletim sistemleri için programlar yazmak.
Bu işletim sistemleri için İnternet tarayıcısı yazmak.
Selam, bence aradığın şey tersine mühendislik değil yine de tersine mühendislik öğrenmek istiyorsan önce çok iyi bir coder olman lazım maalesef sistemi inşa etmekte ustalaşmadan yapılabilecek bir şey değil. Tersine mühendislik için çok kaynak ve eğitim seçeneğin yok iyi bir programcı olduktan sonra yanlız başına yürüyeceğin bir yol olacak. Coder olman yolunda şöyle bir yol haritası oluşturabiliriz.
-Temel programlama eğitimi
- C++ programlama dili
- C++ ile sürekli vakit geçirme :D
ayrıca herkesin yazdığı algoritmalar diye küçümseme bu yolculukta öyle algoritmalar göreceksin ki aklın duracak :D. Son olarak internette C ve sistem programcıları derneğinin telefon numarası var arayıp Finalde hangi ürünü üretmek istediğini söylersen kafandaki tüm soruları giderirler.

İşletim sistemi yazmak çok uğraştırıcı ve zahmetli.

Kernel'İ hazır aldığımızı varsaydığımız bir senaryoda bile pek çok OS eklentisi, GUI entegrasyonu vs. vs. uzun işler. Hele de bir kişi ile yapılıyorsa.

Geri
Yukarı