C++ öğrenilince ne yapılmalıdır?

NitNoh

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese iyi gunler dilerim. Bir sorum var.

Sorum şu: Murat Yücedağ'in C++ videolarinin tamamini izleyip uyguladim. Yuzeysel anlattigi icin tam teşekküllü sekilde ogrenmedigimin farkindayim. Sizce C++ farkli kaynaklara bakıp daha detaylı bir sekilde ogrenmeli miyim? Projeler olsun vs olsun. Yoksa C# ogrenmeye baslayip C#'a mi yogunlasiyim?

Öyle video izleyerek öğrenilseydi, herkes programcı olurdu. Copy paste kod yazarsın anca. Fikir sormuşsun, öğrenmeli miyim demişsin bence boşa uğraşma. Zaten de sağlam diploman falan yoksa getirisi fazla olmaz.
Bu nasıl bir cevap.

Sorum şu: Murat Yücedağ'in C++ videolarinin tamamini izleyip uyguladim. Yuzeysel anlattigi icin tam teşekküllü sekilde ogrenmedigimin farkindayim. Sizce C++ farkli kaynaklara bakıp daha detaylı bir sekilde ogrenmeli miyim? Projeler olsun vs olsun. Yoksa C# ogrenmeye baslayip C#'a mi yogunlasiyim?
Lütfen demorilize olmadan ne istediğine odaklanarak devam et. C++ ile devam edeceksen benim tavsiyem C++ ile yapılmıs projerelere bakıp , bir kısmını kendin yapmayı deniyebilirsin. Oturup büyük projeleri yapın demiyorum , hesap makinesi vs tarzında uygulamalar yapabilirsin.

Videolarla bir yere gelemezsin zaten. Hele bir de Türk videolarıysa. Zaten dediğin gibi sana temel atmış. Senin bu dili bırakıp başka dile yoğunlaşman iyi olmaz. Öğrendiğin dili en iyi derecede geliştirmeye bak. Projeler yap. Aklına ne gelirse onu koda dök. Mesela git bir hesap makinesi vs. şeylerle başla sonra seviyeyi arttır.

Bir dilde gelişirsen başka dili öğrenmen daha az zaman alır.

Öyle video izleyerek öğrenilseydi, herkes programcı olurdu. Copy paste kod yazarsın anca. Fikir sormuşsun, öğrenmeli miyim demişsin bence boşa uğraşma. Zaten de sağlam diploman falan yoksa getirisi fazla olmaz.
Dostum ogrendim dahi demedim temelini ogrendim dedim sadece.Nedir bu agresiflik ? Videolarda c++ tavsiye etmediginden dolayi c# gecmeli miyim diye sordum ? Bu kadar agresif olmana gerek yok yani sakin ol.

Bu nasıl bir cevap.

Lütfen demorilize olmadan ne istediğine odaklanarak devam et. C++ ile devam edeceksen benim tavsiyem C++ ile yapılmıs projerelere bakıp , bir kısmını kendin yapmayı deniyebilirsin. Oturup büyük projeleri yapın demiyorum , hesap makinesi vs tarzında uygulamalar yapabilirsin.

Sadece gerçekler. Arslansın kaplansın yaparsın demeye lüzum yok. O iş ziyadesiyle zor bir iş ve getirisi uğraştığına değmez. Ancak ODTÜ, İTÜ vs. matematik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve parlak bir CV ile o işten ekmek çıkar. Onun dışında öğrensen bile paraya dökemezsin zaten. Shareware program yazar, milletten para dilenirsin. Ya da Freelance diyeyim ama onda da Hintliler sana ekmek yedirmez.

Bu nasıl bir cevap.

Lütfen demorilize olmadan ne istediğine odaklanarak devam et. C++ ile devam edeceksen benim tavsiyem C++ ile yapılmıs projerelere bakıp, bir kısmını kendin yapmayı deneyebilirsin. Oturup büyük projeleri yapın demiyorum, hesap makinesi vs tarzında uygulamalar yapabilirsin.

Videolarla bir yere gelemezsin zaten. Hele bir de Türk videolarıysa. Zaten dediğin gibi sana temel atmış. Senin bu dili bırakıp başka dile yoğunlaşman iyi olmaz. Öğrendiğin dili en iyi derecede geliştirmeye bak. Projeler yap. Aklına ne gelirse onu koda dök. Mesela git bir hesap makinesi vs. şeylerle başla sonra seviyeyi arttır.

Bir dilde gelişirsen başka dili öğrenmen daha az zaman alır.

Teşekkürler cevabiniz için. Dediginiz gibi o zaman c++ daha detayli ögrenmeye calisicam.

Sadece gerçekler. Arslansın kaplansın yaparsın demeye lüzum yok. O iş ziyadesiyle zor bir iş ve getirisi uğraştığına değmez. Ancak ODTÜ, İTÜ vs. matematik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve parlak bir CV ile o işten ekmek çıkar. Onun dışında öğrensen bile paraya dökemezsin zaten. Shareware program yazar, milletten para dilenirsin. Ya da Freelance diyeyim ama onda da Hintliler sana ekmek yedirmez.
İş olarak C++ ogrendigini kim soyledi? Belki hobi amacli giristi?

Sadece gerçekler. Arslansın kaplansın yaparsın demeye lüzum yok. O iş ziyadesiyle zor bir iş ve getirisi uğraştığına değmez. Ancak ODTÜ, İTÜ vs. matematik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve parlak bir CV ile o işten ekmek çıkar. Onun dışında öğrensen bile paraya dökemezsin zaten. Shareware program yazar, milletten para dilenirsin.
Bu dediğin o bölümlerden sadece okulda aldığı ders ile mezun olan kişiler için geçerli. Bu işte kendini sürekli geliştirmen lazım. Geliştiğin gibi de sertifika alman lazım.

Ben şu anda bilgisayar bölümündeyim 2 yıllık ve birinci sınıfım. Bana iş geliyor şükür.

Geri
Yukarı