C# okunan QR code içindeki yazıyı veri tabanına kaydetme

SkyGod

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir PHP projem için C# ile QR okuyan bir programa ihtiyacım var fakat hiç C# bilmiyorum acaba webcam e bağlanıp QR kodu okuttuktan sonra içindeki yazıyı veritabanına nasıl kayıt edebilirim?
Not: Veri tabanı site hostingi içinde hostu localhost diye geçiyor C#'ta oraya ne yazmam gerecek bilmiyorum.

C# ile yazmak zorunda mısın? PHP içerisine yazmak biraz zor ya da PHP ile birlikte çalıştırman biraz zor olabilir. Biraz araştırırsan PHP'de WebCam için kütüphaneler hatta QR Reader'ler var. Ben de araştıracağım bulursam yazarım konu altına. Ama neden PHP içerisine C# ile yazmayı düşünüyorsun özel bir sebebi var mı?

Merhaba, bir PHP projem için C# ile QR okuyan bir programa ihtiyacım var fakat hiç C# bilmiyorum acaba webcam e bağlanıp QR kodu okuttuktan sonra içindeki yazıyı veritabanına nasıl kayıt edebilirim?
Not: Veri tabanı site hostingi içinde hostu localhost diye geçiyor C#'ta oraya ne yazmam gerecek bilmiyorum.
C# ile bununla ilgili kütüphaneler vardır mutlaka. Ancak php projesinde neden c# a ihtiyaç duyduğunu anlamadım. Sql bağlantı cümlesi c# diye ararsan bulabilirsin. Web sunucuna yükleyeceksen, localhost yazman yeterli. Ayrı bir yerde tutacaksan uygulamayı, o zaman sunucu nun ipsini ve portunu yazman gerekiyor. Php ile yapamayacağın veya çok zorlanacağın şeyleri c# ile yapmanı öneririm. Böyle basit işleri php ile yapabilirsin. Php den anlamıyorum ancak eminim bu tarz çözümler orda vardır. Hatta amacını net anlayabilirsem daha iyi yardımcı olurum. Php projen c# a neden ihtiyaç duyuyor onu söylersen daha iyi olur.

C# ile bununla ilgili kütüphaneler vardır mutlaka. Ancak php projesinde neden c# a ihtiyaç duyduğunu anlamadım. Sql bağlantı cümlesi c# diye ararsan bulabilirsin. Web sunucuna yükleyeceksen, localhost yazman yeterli. Ayrı bir yerde tutacaksan uygulamayı, o zaman sunucu nun ipsini ve portunu yazman gerekiyor. Php ile yapamayacağın veya çok zorlanacağın şeyleri c# ile yapmanı öneririm. Böyle basit işleri php ile yapabilirsin. Php den anlamıyorum ancak eminim bu tarz çözümler orda vardır. Hatta amacını net anlayabilirsem daha iyi yardımcı olurum. Php projen c# a neden ihtiyaç duyuyor onu söylersen daha iyi olur.
normalde direk telefon qr kod okyucusu ile çalışıyordu sistem ama o fikri beğenmediler mobil veriyi aç uygulamayı aç kodu okut diye uzun süren bir işlem dediler ayrıca interneti biten falan olabilir dediler bende o yüzden pc ye program olarak eklemek istedim çünkü yapacağım şirkette googleda ki bir çok site yasaklı nerdeyse komple google kullanmak yasak gibi bir şey

Buradaki makaleye bakabilirsin. JavaScript ile yapılabiliyormuş. Herhangi ekstra bir app yapmana gerek yok tarayıcı ayarlarında WebCam izni alacaksın sadece.

Niye bunu okumak için backend'e ihtiyaç duyuyorsun? PHP veya C# karıştırmadan direk client-size javascript ile oku, sonra bildiğin yoldan herhangi bir backend (PHP, C#, Node.js, Java farketmez) ile kaydet okunan veriyi.

Client'da QR kod okumak için kütüphane:
jsQR - cosmo / github

Yeni konular

Geri
Yukarı