C#'ta kendimi daha fazla nasıl geliştirebilirim?

xxKralTRxx

Picopat
Bir CV yazacak olursam;

-Temel araçlar, komutlar, sınıflar, metotlar, ve döngüler (sınıflar konusunda eksiğim olduğunu hissediyorum)
-Acces ve SQL ile çok temel veri tabanı işlemleri.
-Entity Framework.

Bunlar aldığım Udemy derslerinde temelini iyi öğrendiğim konular.

OOP ile n katmanlı mimari ve linq konularının da dersleri vardı fakat ben anlamakta biraz zorlandım. Bir de dersleri form App olarak aldım.

Daha önce C dilinin de syntaxını öğrendiğim için algoritma ve diagram derslerini de consol derslerinde almıştım. Ne yapmamı önerirsiniz.
(C# consol dersi almadım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bol bol proje yapacaksın...

Hocam yapacağım da nasıl yapacağım. Öncelikle araçları bilmem gerekmez mi? Mesela aklımdaki projede kullanmak istediğim kodu bilmiyorum o zaman nasıl yapacağım. Sizden isteğim bana alan önermeniz mesela atıyorum bir hesap makinesini Windows'un kendi hesap makinesi gibi modern bir hale getir ya da sesli komutlarla çalışan bir program yap gibi bunlarsın seviyesini bilmediğim için hangisini yapacağıma da karar veremiyorum. Diğer konuları da inceledim ama yararlı bir şey bulamadım.

Hocam yapacağım da nasıl yapacağım. Öncelikle araçları bilmem gerekmez mi? Mesela aklımdaki projede kullanmak istediğim kodu bilmiyorum o zaman nasıl yapacağım. Sizden isteğim bana alan önermeniz mesela atıyorum bir hesap makinesini Windows'un kendi hesap makinesi gibi modern bir hale getir ya da sesli komutlarla çalışan bir program yap gibi bunlarsın seviyesini bilmediğim için hangisini yapacağıma da karar veremiyorum. Diğer konuları da inceledim ama yararlı bir şey bulamadım.
Araçlar amaçlara hizmet eder. Projeye göre araç bulur kullanımını öğrenirsin. Piyasada var olan tüm araçları, framworkleri, libleri öğrenmen mümkün değil. Temel prensipleri biliyorsan, nasıl yapacağını programın çalışma mantığını kafanda veya bir kağıda, not defterine yazıp ona göre şekil alacaksın. Algoritma yani. Program yapacağım ama kodu bilmiyorum biraz mantıksız. Programın neye ihtiyacı var? İyi bir UI atıyorum, nasıl UI yapıldığına bakar gerekli frameworkleri kullanırsın. Websocket ile programlar arası iletişim kuracaksın, gerekli dökümantasyonlara bakarsın.

Araçlar amaçlara hizmet eder. Projeye göre araç bulur kullanımını öğrenirsin. Piyasada var olan tüm araçları, framworkleri, libleri öğrenmen mümkün değil. Temel prensipleri biliyorsan, nasıl yapacağını programın çalışma mantığını kafanda veya bir kağıda, not defterine yazıp ona göre şekil alacaksın. Algoritma yani. Program yapacağım ama kodu bilmiyorum biraz mantıksız. Programın neye ihtiyacı var? İyi bir UI atıyorum, nasıl UI yapıldığına bakar gerekli frameworkleri kullanırsın. Websocket ile programlar arası iletişim kuracaksın, gerekli dökümantasyonlara bakarsın.
Peki bu ihtiyaçları nereden bulabilirim Google' dan ya da Youtube ' dan kolayca bulunabilir mi ? ve bir de ilham olması için örnek proje bulabilir miyim ?

Hocam yazılım işinde artık ben bunu biliyorum gibi bir durum yok ki. Sürekli farklı işlerle ilgilenmen gerekebilir. Bugün c# da iş yaparsın 1 hafta sorna çalıştığın şirket bu projeyi python ile yapacağız diye proje oluşturur onu yaparsın. Şirket işi verir sana yap bunu der ben bunu bilmiyorum mu diyeceksin ? öğreneceksin.

;Yarın belki arduino ile entegre bir şeyler yapman gerecek. Sen kafanda bir şeyler tasarla başla projeye yani kodlamaya.

Sen şuan arabanın burası gaz burası fren işte kalkarken debrajaya basarız kısmındasın. Bir arabayı çalıştır kullan, trafiğe çık bakalım. Umarım anlatabilmişimdir.

Şuan piyasa da iyice açık kaynağa doğru gidiyor onu da belirteyim.

Hocam yazılım işinde artık ben bunu biliyorum gibi bir durum yok ki. Sürekli farklı işlerle ilgilenmen gerekebilir. Bugün C# da iş yaparsın 1 hafta sonra çalıştığın şirket bu projeyi Python ile yapacağız diye proje oluşturur onu yaparsın. Şirket işi verir sana yap bunu der ben bunu bilmiyorum mu diyeceksin? Öğreneceksin.

Yarın belki Arduino ile entegre bir şeyler yapman gerecek. Sen kafanda bir şeyler tasarla başla projeye yani kodlamaya.

Sen şu an arabanın burası gaz burası fren işte kalkarken debrajaya basarız kısmındasın. Bir arabayı çalıştır kullan, trafiğe çık bakalım. Umarım anlatabilmişimdir.

Şu an piyasa da iyice açık kaynağa doğru gidiyor onu da belirteyim.

Anladım hocam o zaman çalışmaya devam. Şu an konuştuğum bayağı saygın bir mühendis var onun attığı dersler ve projeler doğrultusunda ilerliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı