Unity öğrenmeye nereden başlamalı?

Melis1

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Python programlama dilini biliyorum fakat en başından beri hayalim kendi oyunumu yapabilecek seviyeye gelme. Kısa bir araştırmadan sonra başlangıç için Unity'nin en mantıklı oyun motoru olduğunu öğrendim. Böyle düşünmenin sebebi hem tamemen ücretsiz olması hem de bolca kaynağa sahip olması. Bildiğiniz güzel Türkçe kaynaklar, Udemy kursları, kitaplar var ise benimle paylaşırsanız sevinirim. (Kurslara bir göz attım fakat yeterli seviye de bir kurs göremedim)

YouTube'da bir sürü eğitim var. Ben küçük ama hoş bir kanal olan Marpi Games'e bakmıştım zamanında. Bildiğimiz 2B platform oyunundan başlayarak güzel bir eğitim serisi var, tavsiye ederim.
Türkçe kaynak önerisi dediğiniz için bunu önerdim, onun haricinde İngilizce kaynaklara bakmanız çok daha iyi olur.

Kurs için bir öneri yapamayacağım ama linkini attığım insanları takip ederseniz hem eğlenir hem biraz ufkunuzu açmış olursunuz:

Brackeys güzelmiş hem bol bol öğretici var hem de assetler paylaşıyor fakat yine de 0dan başlayacak için bir tık üst seviyede kalıyor

İngilizce kaynakta söyleyebilirsiniz fark etmez marphy games e baktım çoğu eğitimi yarım kalmış yarısında izlenmiyor diye gitmiş adam.

Yeni konular

Geri
Yukarı