Cahillerle nasıl başa çıkılır?

Hayır, doğru kişiler ile yaptığında gerçekten faydası oluyor. En son lisede felsefe hocamla "özgür irade gerçekten var mıdır?" konusunu tartışmıştık. Sağ olsun benim göremediğim şeyleri bana gösterdi. Bakış açımı değiştirdi

Hocam o konuda ben de hemfikirim yaptığınız kişi önemli. Ben de babamla din ve siyaset konuşmaktan zevk alırım.

Geçen arkadaşımla evrimi tartışıyorduk. Sonra başka bir arkadaş konuya dahil oldu ama evrimle alakalı gram bilgisi yok. Neyse onun dediklerinede adam akıllı cevaplar veriyorum. İşte kaynak istediğinde Wikipedia falan atıyorum bana gelmiş internette her bilgiye inanma diyor. Sonra ona sorular yöneltiyorum konuyu dine çekiyor. "Dinini öğren." vb. ayet istiyor, atıyorum. En sonunda şahsım hakkında dalga geçti. "Git ders çalış, sonra matematiğim, niye kötü diye ağlama." vb. Bir dahaki tartışmamızda bu arkadaşla nasıl başa çıkacağım? Seviyemde biri ile tartışmak istesem hemen dahil oluyor.
Boş yapma diyerek(!):D

Şansınızı bir kere deneyin laf anlatmak için, eğer olmuyorsa hala kendi dediğini yapıyorsa bırakın gitsin. Bir gün yaptığının yanlış olduğunu anlayıp size hak verecektir. Tamam deyip geçiştirmek de mantıklı bir çözüm.

Şansınızı bir kere deneyin laf anlatmak için, eğer olmuyorsa hala kendi dediğini yapıyorsa bırakın gitsin. Bir gün yaptığının yanlış olduğunu anlayıp size hak verecektir. Tamam deyip geçiştirmek de mantıklı bir çözüm.

Kendimi onun dediklerine karşı ezdirmek istemiyorum. Kendisi aşağılamayı bayağı seviyor.

Aziz Nesin...

Dosya Ekleri

• indir (9).jpg
    indir (9).jpg
    6,1 KB · Görüntüleme: 48

Yeni konular

Geri
Yukarı