Çalınan kişisel veriler

O kısmı bilmiyor hocam, ama 15 yaşlarının var diye görmüştüm.

Evet hocam çoğunun var ama çoğu panel eski sızıntılardan yararlanıyordu yanlış hatırlamıyorsam en sonki büyük sızıntı 2019'da olmuştu panele falan giren arkadaşım 2019 sonrası yok demişti onun yalancısıyım hepsinde aynı olmayabilir.

Konuya açıklık getireyim. HSYS (Aralık 2022) ve e-nabız sisteminden veri çalındığı andan itibaren bu SQL veri tabanları bir siteye yükleniyor. Bu sitede çocukların "panel" dediği olay da şudur. Çok basit yazılan bir sistemde isim soyisim veya GSM numarası ile sorgu yapıyorsunuz. SQL de size o veriyi getiriyor bu yani pek bir espirisi yok atla deve değil yani. Sadece bunu ücretli servise çeviren çocuklar veya kendini hala çocuk sanan kişiler var yani. İnternet sitesi verilerin yüklendiği SQL sunucusuna sorgu atıyor ve size aramak istediğiniz kişilerin bilgisini getiriyor.

Son düzenleme:
Konuya açıklık getireyim. HSYS (Aralık 2022) ve e-nabız sisteminden veri çalındığı andan itibaren bu SQL veri tabanları bir siteye yükleniyor. Bu sitede çocukların "panel" dediği olay da şudur. Çok basit yazılan bir sistemde isim soyisim veya GSM numarası ile sorgu yapıyorsunuz. SQL de size o veriyi getiriyor bu yani pek bir espirisi yok atla deve değil yani. Sadece bunu ücretli servise çeviren çocuklar veya kendini hala çocuk sanan kişiler var yani. İnternet sitesi verileerin yüklendiği SQL sunucusuna sorgu atıyor ve size aramak istediğiniz kişilerin bilgisini getiriyor.
Ayrıntılı açıklama için teşekkürler.

Geçen sene e-Devlet verilerinin çalındığı söylenmişti. Bu sene de sürekli olarak insanların verilerinin çalındığı söyleniyor. Küçük yaşta ki çocukların bile istedikleri kişilerin verilerini bulup tehdit etmeye ve para almaya çalıştığına dair çeşitli postlar görmüştüm. Tehdit alan insanların ciddi olarak verilerine ulaşıyorlar. Küçük yaştaki çocuklar bile bu verileri nasıl bulabiliyor. Hangi tarz sitelere giriyorlar, hangi tür browserları kullanıyorlar? Bilen ve bu verilere ulaşabilen, girebilen varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi?
Kime sinirlendiniz de bu tür işlere bulaşmak istiyorsunuz direkt boş verin hiç uğraşmayın bu panelcilerle.

Kime sinirlendiniz de bu tür işlere bulaşmak istiyorsunuz direkt boş verin hiç uğraşmayın bu panelcilerle.
Hocam sinirlendiğimden değil.Böyle bir şey yapmak için forum sitesine yazmak,yardım istemek aptallık olur.Bu işle uğraşmakta aptallık.Yarın bir gün o çocukların önüne bu yaptıkları, havalı sandıkları, hacker tiriplerine girmeleri önlerine çıkma ihtimali de var. .Zaten TC ike de artık pek bir işlem yapılamıyor.Aklıma geldiği için yaziyim dedim zaten önceki mesajlarda da olayın abartılacak bir mevzu olmadığını açıkladılar.İyi forumlar

Hocam sinirlendiğimden değil.Böyle bir şey yapmak için forum sitesine yazmak,yardım istemek aptallık olur.Bu işle uğraşmakta aptallık.Yarın bir gün o çocukların önüne bu yaptıkları, havalı sandıkları, hacker tiriplerine girmeleri önlerine çıkma ihtimali de var. .Zaten TC ike de artık pek bir işlem yapılamıyor.Aklıma geldiği için yaziyim dedim zaten önceki mesajlarda da olayın abartılacak bir mevzu olduğunu açıkladılar.İyi forumlar
O panelci veledler zaten tek amaçları insanların mahremiyetini açığa çıkarmak ama abartılacak kadar değil 3-5 günlük hayatta söylenen bilgi. Zaten hacker triplerine girmeleri de trajikomiklik daha HTML, CSS ne onu bilmeyenler kendini hacker sanırsa büyüyünce pişman olurlar. İyi akşamlar.

O panelci veledler zaten tek amaçları insanların mahremiyetini açığa çıkarmak ama abartılacak kadar değil 3-5 günlük hayatta söylenen bilgi. Zaten hacker triplerine girmeleri de trajikomiklik daha HTML, CSS ne onu bilmeyenler kendini hacker sanırsa büyüyünce pişman olurlar. İyi akşamlar.
Haklısınız hocam.İlerde bunun saçma ve suç olduğunu anlarlar.Aydınlattığın için teşekkürler.İyi akşamlar

Tamamdır hocam.Zaten artık TC ile pek bi işlem yapılamıyor.Teşekkürler
Zaten herkes farkında olduğundan dolayı siz olmadan hiçbir işlem gerçekleştirilmiyor artık farkettiyseniz. Ama yine kendi yüzünüz gibi verilere eğer ehliyetiniz veya e okulunuz var ise erişebilirler. Ama adınıza hiçbir şey yapamazlar tehdit ederseler tek yapacağınız şey il siber şubeye başvurmak.

Geri
Yukarı