Steam Çalınan Steam hesabı geri alınabilir mi?

Toprak Dağ

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei MateBook D14 2020
AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega Mobile 2.10 GHz Gfx 2100 mh
RAM : 8

Görüntü Belleği (VRAM) : 1024 MB
Meslek
Öğrenci
Dün Steam üzerinden oyun oynadım (ETS 2) ama bu Steam sabah girdiğimde e-posta adresim değiştirilmiş. Hesabım çalınmış buldum. Steam'a destek için bilet gönderdim gerekli bütün ekran görüntüsü ve satın alıma dair belgeleri gönderdim. Siz bu sorunu yaşadınız mı ya da sizce hesabı geri alabilir miyim? Telaşlanıyorum çünkü kütüphanemde paralı çok oyun var. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'a destek için bilet gönderdim. Gerekli bütün ekran görüntüsü ve satın alıma dair belgeleri gönderdim. Siz bu sorunu yaşadınız mı ya da sizce hesabı geri alabilir miyim?

Hesabın size ait olduğuna dair gereken tüm bilgileri sağladıktan sonra hesabınızı geri alabilirsiniz. Sıkıntı olmayacaktır.

Tabii asıl mesele hesabınıza nasıl erişim sağladıkları. Hesabınızı geri aldıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. (Steam'e giriş yaptığınız cihazdan değil.)
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (Eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bunun dışında sadece Steam'de kullanacağınız yeni bir e-posta adresi oluşturun. Bu e-posta adresinde iki adımlı doğrulama özelliğini etkinleştirin. Hem e-posta adresi için hem de Steam için güçlü bir şifre oluşturun.

Hesabınızla üçüncü parti sitelere giriş yapıyorsanız bu durumdan hemen vazgeçin. Steam üzerinden yollanılan bağlantılara da rastgele tıklayıp hesap bilgileriniz ile işlem yapmayın.

Hesabın size ait olduğuna dair gereken tüm bilgileri sağladıktan sonra hesabınızı geri alabilirsiniz. Sıkıntı olmayacaktır.

Tabii asıl mesele hesabınıza nasıl erişim sağladıkları. Hesabınızı geri aldıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. (Steam'e giriş yaptığınız cihazdan değil.)
4) Generate hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bunun dışında sadece Steam'de kullanacağınız yeni bir e-posta adresi oluşturun. Bu e-posta adresinde iki adımlı doğrulama özelliğini etkinleştirin. Hem e-posta adresi için hem de Steam için güçlü bir şifre oluşturun.

Hesabınızla üçüncü parti sitelere giriş yapıyorsanız bu durumdan hemen vazgeçin. Steam üzerinden yollanılan bağlantılara da rastgele tıklayıp hesap bilgileriniz ile işlem yapmayın.

Teşekkürler hesabımı geri aldım :).

Yeni konular

Geri
Yukarı