Çalınan Steam hesabını kurtarma

Hz.Penguin

Decapat
Başlıkta da gördüğünüz gibi boşluğuma geldi. Aslında hiç böyle şeyler yapmam ama elin gavuru* nasıl bir sosyal mühendislik kurduysa adres çubuğunda bile Valve'ın güvenilirlik zımbırtısı vardı. Neyse giriş yapar yapmaz Steam'den 3 adet mail aldım "1.We removed your steam guard 2.we changed your e-mail 3.Recent changes to your Steam account " ben de aha bir şeyler oluyor diyerek 1 dakika geçmeden Steam hesabımı dondurup ticket attım.

123.png

Adamın IP adresi : "45.81.138.223 (RU)"

öncelikle hesabını kitle google a yazsan çıkar
Başlıkta da gördüğünüz gibi boşluğuma geldi. Aslında hiç böyle şeyler yapmam ama elin gavuru* nasıl bir sosyal mühendislik kurduysa adres çubuğunda bile Valve'ın güvenilirlik zımbırtısı vardı. Neyse giriş yapar yapmaz Steam'den 3 adet mail aldım "1.We removed your steam guard 2.we changed your e-mail 3.Recent changes to your Steam account " ben de aha bir şeyler oluyor diyerek 1 dakika geçmeden Steam hesabımı dondurup ticket attım.

Eki Görüntüle 418554

Adamın IP adresi : "45.81.138.223 (RU)"
Bendede yakında böyle bir olay oldu. Ticket attım gerçek sahibi ben oldğunu kanıtladım elimde para öderken e postama gelen makbuz vardı onuda attım. Şükür geri aldım hesabımı
hesabını çalan kişi e posta, şifre eklemiş. Birde üstüne telefon numarasıyla Steam Guardı açmış. Aynısı bende de oldu.

öncelikle hesabını kitle google a yazsan çıkar

Bendede yakında böyle bir olay oldu. Ticket attım gerçek sahibi ben oldğunu kanıtladım elimde para öderken e postama gelen makbuz vardı onuda attım. Şükür geri aldım hesabımı
hesabını çalan kişi e posta, şifre eklemiş. Birde üstüne telefon numarasıyla Steam Guardı açmış. Aynısı bende de oldu.
Kitledim 1 dakika içinde zaten. Şimdi son aldığım cüzdan kodlarının Maillerini ve tarihlerini attım birde ben küçük çaplı bir yayıncıyım zaten yayın eklerinde benim o hesabı kullandığım zamanın SSlerini attım

Kitledim 1 dakika içinde zaten. Şimdi son aldığım cüzdan kodlarının Maillerini ve tarihlerini attım birde ben küçük çaplı bir yayıncıyım zaten yayın eklerinde benim o hesabı kullandığım zamanın SSlerini attım
İnşallah alırsın. Ben sadece gerekli bilgilerden sonra 1 tane makbuz vardı onu attım. Destek ekibi yaklaşık 7 saat içerisinde geri dönüş yaptı. Sana eski loginini ve bir tane özel şifre vericek. Ticketde paylaşdığın erişim epostasına gelecek. O şifreyle steam e giriş yapıp ayarlardan yeni şifre ekleyip steam guardı aktif et mutlaka. Eskiden Steam guardın vardıysa aynı numarayı kullana bilirsin sorun olmaz. Ne anlattıysam hepsini bende yaptım. Hadi kolay gelsin.

O kadar detaylı bilgi verdiysen zaten steam destek sana hesabını verir. Bu konularda dikkatli ol iyi sosyaller.

İnşallah alırsın. Ben sadece gerekli bilgilerden sonra 1 tane makbuz vardı onu attım. Destek ekibi yaklaşık 7 saat içerisinde geri dönüş yaptı. Sana eski loginini ve bir tane özel şifre vericek. Ticketde paylaşdığın erişim epostasına gelecek. O şifreyle steam e giriş yapıp ayarlardan yeni şifre ekleyip steam guardı aktif et mutlaka. Eskiden Steam guardın vardıysa aynı numarayı kullana bilirsin sorun olmaz. Ne anlattıysam hepsini bende yaptım. Hadi kolay gelsin.
Daha sonra Topluluk pazarında 2 hafta kadar bir şey alıp satamayacaksın.

eyvallah bu saatten sonra steam uygulaması dışında hiç bir şeye giriş yapmam
Daha sonra Topluluk pazarında 2 hafta kadar bir şey alıp satamayacaksın.
önemli değil o 200 TLlik Rust envanteri vardı oda gitsin umurumda değil 6 yıldır aktif hesap ve 200+ oyun var GTA5 den AC odyssey'e kadar ve çok emek verdiğim bir hesap inşallah olur

Hesabımı geri alınca ben de aynı bu sözü dedim. Dersimi aldım.

önemli değil o 200 TLlik Rust envanteri vardı oda gitsin umurumda değil 6 yıldır aktif hesap ve 200+ oyun var GTA5 den AC odyssey'e kadar ve çok emek verdiğim bir hesap inşallah olur
Bende de Gta V, CSGO, ETS2, 30 tane ucuz oyun vardı. Yani emek verdiğin bir şeyin 2 dakikada gözlerinin önünde gitmesi üzücü bir olay. Steam yardım etti sağolsun.

Garip olan Guardı aktif etmesi hem de telefon numarasıyla. Hatta csgo ya girip 2 el rekabetçi atmıştı. hesabı kitlememe rağmen.

Son düzenleme:
Hesabını rahatlıkla alırsın benim de dalgınlığıma gelmişti ve bende çaldırmıştım hesabı. 2 gün içinde tekrar aldım. Makbuz vs. atarsan veriyorlar direk sen de vermişsin zaten. Onun dışında hesabı aldıktan sonra bir süre boyunca pazar ve takas kısıtlamaların olacak.

adres çubuğunda bile Valve'ın güvenilirlik zımbırtısı vardı

Geçen bir arkadaşımızla bu konuyu tartışmıştık.

@khadslient

Gördüğün gibi, o bahsettiğin şey hiçbir zaman sitenin %100 güvenilir olduğunu göstermiyor. Elektronik imza denen şeye güvenip de rastgele sitelere hesap bilgilerini vermeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı