Çalınan Steam hesabını kurtarma

burka897

Hectopat
Bu ilk Steam hesabımdı, fazla girmiyordum. Az önce gireyim dedim şifre yanlış dedi, sonra şifremi unutmuşumdur dedim baktım telefon numarası falan da farklı. Steam'e yardım talebinde bulundum, hesabınızın ilk e postası falan onları da sordu. Bana ne zaman geri döner ve hesabımı geri alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Max 24 saat içerisinde dönüş sağlıyorlar. Hangi oyunları aldığınızı ve kart bilgilerinizi verirseniz uyuşursa kesin geri alırsınız. Eğer hatırlayıp eklediyseniz tabi.

Aynı durumu ben de yaşadım. Yüksek ihtimalle ya şifrenizi bir siteye girdiniz (steancommunity gibi sahte bir site) ya da şifreniz bir tanıdık tarafından biliniyordu. Ben sadece hesapta kullandığım ilk telefon numarasını ve e postayı gönderdiğimde almıştım. Ticket bölümünden aldığın oyunların fatura-kodlarını varsa , yoksa ilk e postayı ve telefon numarasını göndererek alabileceğini düşünüyorum. Güvenilir bir site bile olsa birdaha da şifrenizi asla vermeyin.

Herhangi bir kartla oyun aldıysanız hesabınızda kart bilgileri ile hesabın size ait olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Makbuzu varsa oradaki bilgiler çok iyi kanıt oluyor.

aynen benimde başıma bu olay gelmişti türkçe olarak geri dönüş yapıyorlar türkçe yazabilirsin türk admin var sanırım hesabı geri aldığıma dair e-posta geldiğinde postanın sonunda best regards ozlem yazıyordu aldığım dlc ve skinin ssini atmıştım ve hesabım çalındı ve bilgileri değiştirildi yazmıştım 6 saat da falan geri verdiler

Arkadaşlar aklınızda olsun telefon ile doğrulama olayını muhakkak yapın. Her girdiğinizde telefondaki kodu yazmanızı istiyor. Şifrenizi bilseler bile girmelerinin imkanı yok.

Şifrenizi bilseler bile girmelerinin imkanı yok.

Tam olarak öyle sayılmaz.

Sahte sitelerde dolanıp tüm bilgilerini giren insanlar mevcut. Buna Steam Guard onayı da dahil.

Hesabı çalınanlar genelde sahte item veya kumar sitelerinde gezinenler oluyor. Son zamanlarda hesap araklamak için kullanılan en popüler yöntemlerden biridir bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı