Çalınan Telefona Emniyetin Hiçbir İşlem Yapmaması

ahmetoz37

Hectopat
Yer
İstanbul pendik
Yazıma yakın bir konu bulamadım varsa affola.

Bugün bir yakınımın telefonu giyim mağazasında çarşaflı bir kadın tarafından çalınmış kamera kayıtlarında olay net bir şekilde görülüyor ve yüzler belli, emniyete gidildiğinde ise video incelenmiyor önerileriyse yarın iftardan sonra gelmemiz. Olaylar nasıl işliyor bilmiyorum ama kanaatimce çete ve emniyet iş birliği içinde. Ne yapabiliriz bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Karakoldaki memurlar görevini yapmadıysa; o karakolun bağlı bulunduğu "İlçe Emniyet Müdürlüğüne" dilekçe ile şikayette bulunabilirsiniz.

Biz de Diyarbakır'ı gezerken kuzenimin elinden telefonu çaldılar peşinden koştum. Hırsız karakolun önünden geçiyordu polislere bağırdım ''telefon çaldı yakalayın'' diye kımıldamadılar. Çalan eleman kaçtı uzaklaştı daha sonra karakolda şikayetçi olduk ama sonuç 0. Ayrıca çalanı esnaf söyledi buranın hırsızı ismi şu sabıkalı falan şurada oturuyor dediler ona rağmen hiç bir sonuç yok telefon gitti, kuzenimde yeni bir telefon aldı onu kullanıyor :). Anlayacağın yeni bir telefon bakmaya başlayabilirsin.

Biz de Diyarbakır'ı gezerken kuzenimin elinden telefonu çaldılar peşinden koştum. Hırsız karakolun önünden geçiyordu polislere bağırdım ''telefon çaldı yakalayın'' diye kımıldamadılar. Çalan eleman kaçtı uzaklaştı daha sonra karakolda şikayetçi olduk ama sonuç 0. Ayrıca çalanı esnaf söyledi buranın hırsızı ismi şu sabıkalı falan şurada oturuyor dediler ona rağmen hiç bir sonuç yok telefon gitti, kuzenimde yeni bir telefon aldı onu kullanıyor :). Anlayacağın yeni bir telefon bakmaya başlayabilirsin.
Geçmiş ıksun. Peki böyle durumlarda içindeki verilerin güvenliği ne oluyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı