İnsanların araştırma yapmaması

aliytrklkmz

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Forumda açılan konulara bakıyorum yok şu şunu destekler mi? Yok bu anakart bunu destekler mi? Yok şu monitörde şu özellik var mı? Tarzında sorular. Yahu aynı soruyu gerek Technopat'da gerekse de Google'da aratsan zaten çıkıyor. Şu anda bakıyorum son 10 sorudan 3'ü anakartım şu işlemciyi destekler mi şeklinde. Yahu anakartın sitesine gir adamlar tüm desteklediği işlemcileri tek tek yazıyor zaten. 1 soruda da anakartım 32 GB RAM destekler mi? Yahu sen de gir şu anakartın sitesine o da yazıyor. Hayır bu hazıra konmak veya kolaya alışmakta değil. Orada net kesin doğru olan bir bilgi varken burada cevap bulmaya çalışmak daha zor. Araştırma yapmak bu kadar zor mu ya? Bak uzun uzun soru cümlesi kurmana da gerek yok sadece anakartının veya ürünün ne ise onun adını Google'a yazman yeterli zaten her bilgisi çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence işlerini garantiye almak istiyorlar. Ben de ne kadar bilgili olsam da 2000-3000tl vereceğim bir işlemci için uyumluluk konusunda konu açardım.
İyi de burada senin benim vereceğim cevap mı daha doğru olur garanti olur koskoca üreticinin sitesi mi? Ben sallıyorum destekler dedim geldi desteklemedi ne olacak? Hiç bir şey olmayacak adamın elinde patlayacak ama aksi durumda üreticiye gidersin kardeşim sen sitende destekler dedin mi? Dedin. Bu çalışmadı al ürünü iade dersin tüm yasal haklarını kullanırsın. Asıl garantiye almak isteyen zaten forumlardan uzak durur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alan razı veren razı durumu, neden rahatsiz oldugunu da anlayamadim. Adam konuyu acar acmaz saniyesinde 5 cevap gelince de dogal olarak buradan soruyor.
Forum kalitesiz bir ortam oluyor. Aynı sorudan kırk tane var. Ama arada gerçekten sorunu olan internette bulamayacak adamın konusu kayboluyor. Zaten sorun saniyede 5 cevap gelmesi. Artık neyin puanını veya mesajını kasmaya çalışanlar var anlamıyorum ama bilmem neyi destekler mi sorularına girin 10 tane adam evet destekler yazmış sadece. Eee abi zaten senden önceki 9 kişide yazmış. Ne değişti?

Bin bilsen de bir bilene danış. 🤔
Bir bilen üreticinin sitesi zaten. Ötesi var mı? Ben üreticiden daha iyi biliyorum diyebilecek ve bunun garantisini verebilecek var mı? Yok. Ha bilgisayar mavi ekran verir bunu sorarsın. Ama şu şunu destekler mi? Bu bunda çalışır mı sorusuna üreticiden daha net cevap verebilecek yok ki. Üstüne üstlük üretici destekler dediğini desteklemek zorunda. Destekler der de çalışmazsa gidip dava açıp yasal yollarla bile hakkınızı alırsınız. Burada 2 kişi destekler yazdı mı kırk kişi daha onlardan görüp destekler yazıyor. Desteklemezse veya çalışmazsa kim garantisini verebilir?

@aliytrklkmz konudaki mevcut mesajin aynisini yazanlari rapor edebilirsin, kural 6 olarak degerlendiriliyor.
Onunla da uğraşamam valla. 9 kişiyi şikayet edene kadar 3-4 kişiye daha yardım etmiş olurum :)

Evet, siteminizi anlıyorum. Lakin ben cevabımı başlığa göre yazdım ve başlığın konu içeriği ile yeterince uyuşmadığını düşünüyorum.
Aslında başlığımı da doğruluyorsunuz. Araştırma yapmak bir kenara daha orada yazan ufacık paragrafı bile okumadan yorum yapmışsınız :)

Yeni konular

Geri
Yukarı