İnsanların araştırma yapmaması

Forumda açılan konulara bakıyorum yok şu şunu destekler mi? Yok bu anakart bunu destekler mi? Yok şu monitörde şu özellik var mı? Tarzında sorular. Yahu aynı soruyu gerek Technopat'da gerekse de Google'da aratsan zaten çıkıyor. Şu anda bakıyorum son 10 sorudan 3'ü anakartım şu işlemciyi destekler mi şeklinde. Yahu anakartın sitesine gir adamlar tüm desteklediği işlemcileri tek tek yazıyor zaten. 1 soruda da anakartım 32 GB RAM destekler mi? Yahu sen de gir şu anakartın sitesine o da yazıyor. Hayır bu hazıra konmak veya kolaya alışmakta değil. Orada net kesin doğru olan bir bilgi varken burada cevap bulmaya çalışmak daha zor. Araştırma yapmak bu kadar zor mu ya? Bak uzun uzun soru cümlesi kurmana da gerek yok sadece anakartının veya ürünün ne ise onun adını Google'a yazman yeterli zaten her bilgisi çıkıyor.

Technopat boşa mı var?

Technopat boşa mı var?
Technopat boşa mı var bakış açısı ile bakıyorsanız zaten konumdan çıkın burada size göre bir şey yok. Technopat insanlara yardım edenler ile sorunu olanları buluşturmak için var. Aynı soru kırk kere sorulsun, sunucuda kırk tane aynı soru olsun, gerçekten yardıma ihtiyacı olanların konuları bu basit konular yüzünden kaybolsun diye yok.

@aliytrklkmz kardesim konuya cevap gelmiyorsa demek ki milletin bilgisi yoktur. Buradaki isler gönüllük esasi ile yuruyor, kimse para almiyor. Herkesin kisisel hayati da var.
@Death_9 kirmizi forumda acabilirsin, tutan yok seni.

@aliytrklkmz kardesim konuya cevap gelmiyorsa demek ki milletin bilgisi yoktur. Buradaki isler gönüllük esasi ile yuruyor, kimse para almiyor. Herkesin kisisel hayati da var.
Eee. Bu benim hangi dediğim ile çelişiyor ki? Buna karşı bir cümle mi kurdum da benim dediklerimle hiç bir alakası olmayan bir cümle ile saçma sapan bir savunma yapıyorsunuz? Benim burada bahsettiğim insanların bilmediği için yazmadıkları konular değil insanların çok kolay bilebilecekleri şeyler için bile forumu kirletmesi.

İçeriği okumasam, bence başlık ve içeriğin yeterince uyuşmadığını nasıl belirtebilirim ki? 😶
Kendime söz hakkı doğduğu için yazdım. İyi günler dilerim.
Estağfurullah burası herkese açık bir paltform, ben de herkes düşüncesini paylaşsın diye konuyu açtım. Öyle söz hakkı doğması gibi bir şey yok herkesin söz hakkı zaten var :)

Geri
Yukarı