Çalıntı hesap satışı ve dolandırıcılık şüphesi - @adagamestore

Mindwalker

Centipat
Red Dead Redemption 2 PC versiyonunu Rockstar hesap olarak satın aldım.
Hesap bilgilerini verdikten sonra Instagram'da satış sayfası ( @adagamestore ) olduğunu söylediği anda çalıntı hesap olduğundan şüphelendim. Sorduğumda kendi hesabını satıyormuş gibi çalıntı hesap olduğunu yalanladı.

Tüm hesap bilgilerini değişirip 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettiğim halde 9 gün geçmeden ya kendisi ya da hesabın gerçek sahibi tarafından hesap patladı. 120GB oyunu 3 günde boşuna indirdiğime mi yanayım. Oyunu 10 dakika oynayamadığıma mı yanayım (TR çevirisini bekliyordum oynamadım)

Kendisine günlerce yazdığım halde görüldü atıp cevap verme girişiminde bile bulunmadı ve sonra engelledi.

Bu olaylardan sonra araştırmalarım sonucu plati.ru isminde 1-2 dolara çalıntı hesapların satıldığı bir site olduğunu öğrendim. Muhtemelen bu şahıs o siteden alıp milleti dolandırıyor.

Uzun lafın kısası bu arkadaşa bulaşmayın.

Ben sahibinden ile iletişime geçtim.

Sahibinden ilanı: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-online-oyun-red-dead-redemption-2-rockstar-games-pc-789396522/detay/

Instagram: https://www.instagram.com/adagamestore/

İsteyene konuşma SS'lerini yollayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üyelik tarihi bayağı eski Instagram'da 24 bin takipçisi var yani bu kadar rahat olamaz diye düşünüyorum. Herkeze yapsa muhakkak bi yerde patlardı. Çok ilginç.

Kendisini şikayet ettim. Aslında çok açık bir dolandırıcılık. 300 TL olan bir oyunu 75 TL'ye almanız imkansıza yakın bir şey. Çalıntı olduğu çok belli.

1800 TL'lik işletim sistemini de 50 TL'ye satıyorlar burada bir sorun yok yasal mevzuata bir şekilde uyduruluyor. Sorun olsa 2014 den beri bu işi yapamazdı ve 25 bin takipçisi olamazdı.
Bilerek yada bilmeyerek patlak hesap satması asıl sorun.

Kendisini şikayet ettim. Aslında çok açık bir dolandırıcılık. 300 TL olan bir oyunu 75 TL'ye almanız imkansıza yakın bir şey. Çalıntı olduğu çok belli.

oyunu bitirip yada sevmeyip 80-100 arası satan çok.. ben onlardan birisi olarak düşünüp güvenmiştim zaaten..

konuşmaların bir kısmı burada..

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    135,9 KB · Görüntüleme: 170
  • 2.jpg
    2.jpg
    142,4 KB · Görüntüleme: 168
  • 3.jpg
    3.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 155
  • 4.jpg
    4.jpg
    143,1 KB · Görüntüleme: 147
  • 5.jpg
    5.jpg
    160,4 KB · Görüntüleme: 145
Dolandıran çok güzel dolandırıyor. Ayrıca takipçi satın almış da olabilir.

Ama takipçiler gerçek hesap gibi duruyor.

75 TL'ye oyun satan birinin takipçi satın alacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Dolandırmış olabilir eyvallah ama bunu 1 yapar 2 yapar bir yerde mutlaka patlar.
Yani bu kadar rahat olamaz.

Arkadaşlar "Emirhan korucu" isimli şahıs tarafından dolandırıldım.
Red Dead Redemption 2 PC versiyonunu Rockstar hesap olarak satın aldım.
Hesap bilgilerini verdikten sonra Instagram'da satış sayfası ( @adagamestore ) olduğunu söylediği anda çalıntı hesap olduğundan şüphelendim. Sorduğumda kendi hesabını satıyormuş gibi çalıntı hesap olduğunu yalanladı.

Tüm hesap bilgilerini değişirip 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettiğim halde 9 gün geçmeden ya kendisi ya da hesabın gerçek sahibi tarafından hesap patladı. 120GB oyunu 3 günde boşuna indirdiğime mi yanayım. Oyunu 10 dakika oynayamadığıma mı yanayım (TR çevirisini bekliyordum oynamadım)

Kendisine günlerce yazdığım halde görüldü atıp cevap verme girişiminde bile bulunmadı ve sonra engelledi.

Bu olaylardan sonra araştırmalarım sonucu plati.ru isminde 1-2 dolara çalıntı hesapların satıldığı bir site olduğunu öğrendim. Muhtemelen bu şahıs o siteden alıp milleti dolandırıyor.

Uzun lafın kısası bu arkadaşa bulaşmayın.

Ben sahibinden ile iletişime geçtim.

Telefon numarası: 05359501989

Hesap numarası: Ziraat Emirhan Korucu TR34 0001 0007 1084 4666 0850 01

Sahibinden ilanı :https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-online-oyun-red-dead-redemption-2-rockstar-games-pc-789396522/detay/

Instagram :https://www.instagram.com/adagamestore/

İsteyene konuşma SS'lerini yollayabilirim.
Bende mobil ödeme ile ininal'e para yatırma sitesinden 250TL dolandırıldım

Yeni konular

Geri
Yukarı