Çalıntı hesap satışı ve dolandırıcılık şüphesi - @adagamestore

Arkadaşlar an itibarı ile ilanları sahibinden'den kaldırılmiş (belki korkudan kendisi kaldırdı bilemiyorum) konuyu gören arkadaşlar instagram hesabını şikayet ederseniz sevinirim. Sayfasını kapattıralım.

Tabi hocam bilgi veririm ama moderatörler şahsın ismini, numarasını ve hesap numarasını silmiş. Anlıyorum numara paylaşımı yasak olabilir ama benim derdim numarayı görüp diğer arkadaşlar bu şahısa aldanmasın. En azından birkaç rakamı silerek durum düzeltilebilirdi.

Neyse buda şahısın diger banka hesap numaraları.

Adam şu an ne yapsamda kurtulurum diye düşünüyordur 😅

Adam şu an ne yapsamda kurtulurum diye düşünüyordur 😅
Valla hocam pek kurtulma olasılığı yok. Ben haklı olduğum durumlarda böyle insanlarla uğraşıp ceza alması için elimden geleni yaparım. Geçmişte çok işyerini cezaya hatta kapatılmaya mahkum ettim. 50tl 500bin tl farketmez.

Bu şahısın tek kurtuluş şansı, 18 yaşından küçük olduğunu kanıtlayacak, o küfürleri veletliğinin verdiği özgüven ile ettiğini söyleyerek özür dileyecek. Belki o zaman uğraşmaktan vazgeçerim.

Red Dead Redemption 2 PC versiyonunu Rockstar hesap olarak satın aldım.
Hesap bilgilerini verdikten sonra Instagram'da satış sayfası ( @adagamestore ) olduğunu söylediği anda çalıntı hesap olduğundan şüphelendim. Sorduğumda kendi hesabını satıyormuş gibi çalıntı hesap olduğunu yalanladı.

Tüm hesap bilgilerini değişirip 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettiğim halde 9 gün geçmeden ya kendisi ya da hesabın gerçek sahibi tarafından hesap patladı. 120GB oyunu 3 günde boşuna indirdiğime mi yanayım. Oyunu 10 dakika oynayamadığıma mı yanayım (TR çevirisini bekliyordum oynamadım)

Kendisine günlerce yazdığım halde görüldü atıp cevap verme girişiminde bile bulunmadı ve sonra engelledi.

Bu olaylardan sonra araştırmalarım sonucu plati.ru isminde 1-2 dolara çalıntı hesapların satıldığı bir site olduğunu öğrendim. Muhtemelen bu şahıs o siteden alıp milleti dolandırıyor.

Uzun lafın kısası bu arkadaşa bulaşmayın.

Ben sahibinden ile iletişime geçtim.

Sahibinden ilanı: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-online-oyun-red-dead-redemption-2-rockstar-games-pc-789396522/detay/

Instagram: https://www.instagram.com/adagamestore/

İsteyene konuşma SS'lerini yollayabilirim.
Bir daha sakın bu işlere girişmeyin. Ucuza satanlar çalıntı hesap ya da ortak hesap satıyor. Kendisine nasıl bu kadar ucuz diye sorarsanız toplu alım derler. Ama olayın alakası yok toplu alımla. Zaten hesapları tam anlamıyla çalmak çok zor. Hesabın sahibi işgillenip şifreyi değiştirirse gider hesap.

Valla hocam pek kurtulma olasılığı yok. Ben haklı olduğum durumlarda böyle insanlarla uğraşıp ceza alması için elimden geleni yaparım. Geçmişte çok işyerini cezaya hatta kapatılmaya mahkum ettim. 50tl 500bin tl farketmez.

Bu şahısın tek kurtuluş şansı, 18 yaşından küçük olduğunu kanıtlayacak, o küfürleri veletliğinin verdiği özgüven ile ettiğini söyleyerek özür dileyecek. Belki o zaman uğraşmaktan vazgeçerim.
Enik büyük it olur. Bugün böyle küçük çaplı kalpazanlıklar yapar yarın da büyük çaplı işlere girer insanların canını yakar yani siz yedisinde neyseniz yetmişinde de o oluyorsunuz bu tarz adamların iflahı yok. Size küfrederek elinize çok güzel bir fırsat geçirmiş karakola gidip şikayetçi olun burnu sürtsün en azından.

Enik büyük it olur. Bugün böyle küçük çaplı kalpazanlıklar yapar yarın da büyük çaplı işlere girer insanların canını yakar yani siz yedisinde neyseniz yetmişinde de o oluyorsunuz bu tarz adamların iflahı yok. Size küfrederek elinize çok güzel bir fırsat geçirmiş karakola gidip şikayetçi olun burnu sürtsün en azından.

Olay dolandırıcılıktan çıktı küfür ve hakarete girdi ama kafası basmıyor bu şahsın. Neyse dava dosyası eline ulaşınca belki durumun ciddiyetini anlar.

Bu saatten sonra bu konuya da yazmam zaten. yöneticiler inatla bu kadar kanıta ve uyarıya rağmen bu şahsın dolandırıcı olduğunu kabullenemediler. Konu başlığına dolandırıcı şüphesi yazmalar, şahısın ismini ve telefonunu silmeler falan. Hiç yakıştıramadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Red Dead Redemption 2 PC versiyonunu Rockstar hesap olarak satın aldım.
Hesap bilgilerini verdikten sonra Instagram'da satış sayfası ( @adagamestore ) olduğunu söylediği anda çalıntı hesap olduğundan şüphelendim. Sorduğumda kendi hesabını satıyormuş gibi çalıntı hesap olduğunu yalanladı.

Tüm hesap bilgilerini değişirip 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettiğim halde 9 gün geçmeden ya kendisi ya da hesabın gerçek sahibi tarafından hesap patladı. 120GB oyunu 3 günde boşuna indirdiğime mi yanayım. Oyunu 10 dakika oynayamadığıma mı yanayım (TR çevirisini bekliyordum oynamadım)

Kendisine günlerce yazdığım halde görüldü atıp cevap verme girişiminde bile bulunmadı ve sonra engelledi.

Bu olaylardan sonra araştırmalarım sonucu plati.ru isminde 1-2 dolara çalıntı hesapların satıldığı bir site olduğunu öğrendim. Muhtemelen bu şahıs o siteden alıp milleti dolandırıyor.

Uzun lafın kısası bu arkadaşa bulaşmayın.

Ben sahibinden ile iletişime geçtim.

Sahibinden ilanı: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-online-oyun-red-dead-redemption-2-rockstar-games-pc-789396522/detay/

Instagram: https://www.instagram.com/adagamestore/

İsteyene konuşma SS'lerini yollayabilirim.

Öncelikle geçmiş olsun. Bir musibet bir nasihattan iyidir diye boşuna dememişler :/. Umarım bir daha hesap alım satıma bulaşmazsınızda dolandırılmazsınız. İyi sosyaller.

Yoğun olduğum için ve burada adam akıllı insanların bile bildiği gibi bir çok müşteri ile uğraştığımdan doğru düzgün bakamıyorum. İnternet sitemizin bile bulunduğu halde 50TL için kendimi dolandırıcı adına çıkartacak insan değilim. Özelden ilk başta düzgünce anlattığım halde bu konuyu açan arkadaşımız gece gece ve doğum günümde beni zıvanadan çıkartmayı başardı uğraşmadan engel atıp burada yöneticilere bu konunun kaldırılmasını aşırı rica ediyorum. Bu tarz konularında burada bulunmaması zaten gerekir. 2-3 burada konu açıp milletin şerefini iki paralık etmemeli.

Burasi Turkiye, her sey olursun ama rezil olmazsin ahaha 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı