Dolandırıcılık Şüphesi

batyaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar belki sizin başınıza da gelebilir diye yazıyorum. Ben İzmir - Menemen'de oturduğunu söyleyen Muhammet Görer isimli bir satıcıdan 60 liraya bir "Nike Air Max" ayakkabı satın aldım. Satıcı bana annesinin adına Menemen şubesinde bir banka kartı hesapları olduğunu söyledi. Annesinin de adının Hülya Görer olduğunu yazdı. Parayı Menemen Ziraat bankasına göndermemi istedi. Ben de 60 lirayı havale yaptım. Parayı yolladıktan sonra adam Telefona, Whatsapp'a beş gün cevap vermedi. Daha sonra bir mesaj göndererek özür diledi ve ayakkabıyı yarın göndereceğim dedi. Yine göndermedi. İlanları hala açık. Her gün de ilanlarına yeni ürünler ekliyor. Bu adamın dolandırıcı olabileceğini düşünüyorum. Bu durumda ne yapılabilir arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
İletişime geçip, göndermediği durumda savcılığa vereceğinizi söyleyin.

Ya amatör, ya da dolandırıcı. Şu devirde telefondan iletişime geçerek hırsızlık yapmaya cesaret ediyorlar ya, aklım almıyor. Bir, olmadı iki gün bekle. Bu bir veya iki gün içinde adama bir kaç defa yazarsın, cevap vermezse şikayetçi ol. Yaptığının karşılığını almalı.

Göndereceğini sanmıyorum ama birkaç gün daha bekleyin, göndermezse savcılığa gidin. Nasıl böyle bir sahtekarlığı yuttunuz hiç anlamadım açıkcası. Çok belli değil mi?

Dolandırıcı olsaydı bir süre sonra özür dilemek için geri dönmezdi diye düşünüyorum. Neden ilgilenmediğini sorduktan sonra, ilgili makamlara başvuracağınızı söyleyin ve 1 hafta bekleyin. Gelişme olmazsa yasalara başvurun.

Sürekli birileri dolandırılıyor zaten, sorun ise ; Kimsenin peşine düşmüyor olması.
15 sayfalık konu sonunda şikayetçi bile olmayan biri daha ; Sahibinden.com Çar Alım-Satım Dolandırıcılığı
60TL de değil, yaklaşık 10 katı olduğu halde. Hırsızla, numaramızı - ismimizi açık edip konuşuyoruz, yardımcı oluyoruz yine şikayetçi olunmuyor.

Tahminen sen de 60TL para için uğraşmak istemeyeceksin. Uzatmanın anlamı yok bu yüzden :)
Bundan sonra dikkatli ol, daha büyük paralar kaptırma.

Güvenli ticaret yöntemleri ile alakalı konular açmayı düşünüyorum sırf bu yüzden.

Sayın yönetici arkadaşlar başlığı değiştirmişler.Bu bir dolandırıcılık şüphesi değil.Bu adam dolandıcı.Beni dolandırdı.

Sayın yönetici arkadaşlar başlığı değiştirmişler.Bu bir dolandırıcılık şüphesi değil.Bu adam dolandıcı.Beni dolandırdı.

Kişiye şuanda dolandırıcı diyorsunuz. 1 ay öncede "Dolandırıcı olabileceğini düşünüyorum." demiştiniz. Bence başlık yerinde bir başlık. Bu arada geçmiş olsun, şikayette bulunmakta fayda var. Telefon üzerinden dolandırıcılık yapan bir insan, ya hapse girmek istiyordur, ya da eceline susamıştır.

Sürekli birileri dolandırılıyor zaten, sorun ise ; Kimsenin peşine düşmüyor olması.
15 sayfalık konu sonunda şikayetçi bile olmayan biri daha ; Sahibinden.com Çar Alım-Satım Dolandırıcılığı
60TL de değil, yaklaşık 10 katı olduğu halde. Hırsızla, numaramızı - ismimizi açık edip konuşuyoruz, yardımcı oluyoruz yine şikayetçi olunmuyor.

Tahminen sen de 60TL para için uğraşmak istemeyeceksin. Uzatmanın anlamı yok bu yüzden :)
Bundan sonra dikkatli ol, daha büyük paralar kaptırma.

Güvenli ticaret yöntemleri ile alakalı konular açmayı düşünüyorum sırf bu yüzden.
İyi olur. Tek internet üzerinden değilde birebir görüşmelerde, iki veya daha fazla ortakla bir işe girerken nelere dikkat etmemiz gerektiği başlıklarıda içinde olursa güzel olur. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı