Çalıntı telefon çıkmazı

Xoloth

Kilopat
Makaleler
7
Bundan 2 ay önce ikinci el olarak bir S6 aldım. Bu gün ise bir telefon numarası tarafından satın aldığım S6'nın çalıntı olduğu, yarın karakola teslim etmem gerektiğini söyledi. Şimdi sıkıntı şurada 1.si telefonun imeisini e-devlet'ten sorgulattığımda "Çalıntı" gibi bir uyarı vermiyor. 2.si karakola götürmeden önce telefonu aldığım adama bu telefon çalıntıymış yarın benimle karakola gel dediğimde adam karakola gelmek yerine sen bana telefonu getir ben sana parasını vereyim diyor. Eğer ben karakola götürmek yerine bu adama verirsem suç benim üstüme mi kalır? Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Lütfen yardımcı olun.

Sanki polise durumu bildirip adamın karakola çağırılması daha doğru olur gibi. Kendi gelmiyorsa ekip eşliğinde gelsin. Ürün ondan gelmiş size, sıkıntının kaynağı bu adam olabilir. Değilse de sonuçta sizden çok onu ilgilendiriyor.

Bu gün ise bir telefon numarası tarafından
Hangi telefon numarası?
Karakola götür ancak kontrolleri yapılırken orada ol kaçak değilse orada versinler yani. Eğer vermezlerse incelenmesi için vereceğiz derlerse verdiğine dair kağıt al. Normalde telefon sahte değilse vereceklerdir ve adama verme kullan.

3. iyi niyetli kişi hakkınızı kullanabilirsiniz. Telefonun maliki sizsiniz şu an ve zilyetliği de sizde. Çalan adam ile bir önceki sahibiyle çözülecek sorun kanunlara göre.

Sağ olun. Siz siz olun babanıza bile güvenmeyin. Adam güvendiğim bir adamdı. Lakin kimin kim olduğu belli olmuyor bu devirde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı