Emanet olarak çalıntı telefon almış olabilir miyim?

sormix

Hectopat
Daha fazla  
Hurdacıda çıraklık yapıyorum. Adamın arkadaşının bakır hurdası varmış onu satmak için geleceklerdi. Nakitte ihtiyacı olduğu içinde satılan bakırdan pay alacaktı. Arkadaşına ulaşamamış tek geldi. Daha sonra arkadaşa yönlendiririm seni dedi. Taksideydi adam. Telefona karşılık 100 TL taksi parası + 600 TL nakit istedi. Adam bir şey satacakmış, sattığında geri gelip 850 TL verip telefonu alacaktı. Telefonun içinde SIM kart takılı arka kılıftan kimlik kartını(başkasının) aldı. Telefon arkadaşımın dedi. Telefonun ederi 3000. Konum bilgisi, mobil verisi açık cihazdı. Biraz da onun güvencesi olur sandım. O da kendince kolay bulunsun diye önlem almıştır sandım. Neyse adam gelmedi. Bu konum işi de en son bizim dükkanda kaldı. Telefon kilitli olduğundan ne kapatabiliyorum, ne arayanı açabiliyorum. Güç tuşu + ses tuşu ile zorla kapattım. SIM kartını çıkartım. İş işten geçti ama bir ihtimal çalıntı telefonsa son konum bizim dükkan olmasın diye. Büyük ihtimal işe yaramadı. IMEI kayına baktım çalıntı ihbarı yoktu. Kaçak telefonda değildi. Usta almayalım demişti de ben de acemilik bir şey olmaz alalım demiştim.

SIM kartını başka telefona takıp pin kodunu girme. Numarası görünür herhalde. Rehber de çıkar diye düşünüyorum. Kayıtlı kişilerden kişinin yakınlarına ulaşıp telefonun gerçek sahibini öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı