Çalışma hayatına uyum sağlayamamak

Rahmet141

Femtopat
Okulu açığa almış biriyim sınavlarımada çalışamıyorum. Büyük bir ihtimalle geçemeyeceğim de. Çalışma hevesim sıfı. R işe gidiyorum isteksizim. Rap üzerinde uğraşıyorum ama başka işe yöneldiğimde ise yapamıyorum. Çalışma isteğim yok. Ne yapmalıyım? Çalışmam gerekiyor.

Çalıştığın yer seni mutlu etmiyordur. Çalıştığın yerde sosyalleşeceğin Sohbet edebileceğin insanlar yoktur. Okul içinde bu geçerli okulu katlanabilinir kılan temel şey arkadaşlardır. Hele bir de sevdiğin birisi varsa hasta olsan bile o lanet okula gidersin. Aynı hesap iş hayatında da geçerli, çok yeniysen insanlarla kaynaşmaya bak. Eğer çalıştığın yerde insan yoksa veya insanları sevmediysen başka iş aramaya başla...

İşe mutlu olmaya gitmiyoruz, para kazanmaya gidiyoruz.

Kimsenin sabahın köründe uyanıp işe gittiğine bayıldığını sanmıyorum zaten.

Rap yapıyorum diyorsun, bu tarafta çabalıyor musun? Bazı kayıtlar alıp bir yerlerde şansını deniyor musun?

Çalıştığımdan dolayı vakit ayıramıyorum diyorsun, ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri. Kendi istediğimiz şeyi yapamıyoruz, hobi edinemiyoruz her şey çok pahalı. İstediğin şeyi yapacak ekonomik özgürlüğün yok ise kendini kandırmayı bırakıp işe alışmaya çalış.

İşine kendini verirsen başarılı olursan sen kendin sabah gitmek isteyeceksin. Zaten rekabet varsa o da büyük fayda sağlıyor. İş konusunda ise eğer aynı işi yapıyorsan sürekli bir kulaklıktan sesli kitap dinle ileride sana fayda sağlayabileceğini düşündüğün bir konuyu öğrenebilirsin. Rap konusunda çok içerik var başarılı olanlar nasıl olmuş mesela onların videolarını dinleyip çalışabilirsin.

İnsanlar ile iletişim kurduğun bir iş ise telaffuzunu geliştirme fırsatı olarak bakabilirsin. Olumlu yönünden bak ustam kendini geliştirme fırsatı olarak görebilirsin. Eğer bir şey öğrenmediğin bir işte çalışıyorsan değiştirebilirsin. Ara eleman ihtiyacının çok olduğu doğru tabii kendini ezdirmemende lazım. Seveceğin işi bulmak sana kalmış.

İşsizliği tercih etmende çok kötü etkiler ustam seni aile evinde bir yere kadar yaşayabilirsin hayat kurman gerekiyor. Ama çok uzun bir konu bu üzerine konuşulabilecek çok şey var. Çözmek araştırmak senin elinde.

Yaptığın mesleği keşke yazsaydın böyle doğru konuşmamız zor. Detay vermemişsin sen kimsin nerede yaşıyorsun yaşın kaç detay vermediğinden dolayı sana derman olamayız.

17 yaşındayım İstanbul'da yaşıyorum nakış üzerinde çalışıyorum hedeflerim var ama yapacak hevesim yok sürekli aklım bir şeylerde oluyor bir de gece çalıştığım için bıkkınlıkta var çabalamaya devam yazdıklarınız için teşekkürler yılmadan devam kayıtlarımı henüz bir yerde paylaşmadım yaşım küçük olduğu için kararsız kaldım ama hayalim sanatçı olmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı