Akrabaların okul hayatına laf söylemeleri

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, yaşım 18 bu sene ilk defa üniversite sınavına gireceğim pek ders çalışan birisi değilim ailemde bu durumu biliyor, ama akrabalar çok boş konuşuyorlar bugün bayram ziyaretine gitmişlerdi ailem ben yoktum oradaki bazı aileme göre akraba olan bana göre hiçbir şeyi temsil etmeyen insanlar benim adımı söyleyerek okuyacaksa okusun okumayacaksa boşuna masraf etmeyin gibi kelimeler kullanmışlar kendilerinin çocukları 3 sene üst üste girdiler özel lisede okumalarına rağmen durumları bizden bayağı bayağı iyi ama halen millete laf söylemekle yetiniyorlar ailemde bana gelip sen oku okumazsan bak sürünürsün diyorlar artık bıktım geçti artık bu saatten sonra sınava hazırlanmak boşa olur gibi seneye girmek istesem ailem işe sokar beni garip bir durum içindeyim. Bu durumda ne yapabilirim?

Selam dostlar, yaşım 18 bu sene ilk defa üniversite sınavına gireceğim pek ders çalışan birisi değilim ailemde bu durumu biliyor, ama akrabalar çok boş konuşuyorlar bugün bayram ziyaretine gitmişlerdi ailem ben yoktum oradaki bazı aileme göre akraba olan bana göre hiçbir şeyi temsil etmeyen insanlar benim adımı söyleyerek okuyacaksa okusun okumayacaksa boşuna masraf etmeyin gibi kelimeler kullanmışlar kendilerinin çocukları 3 sene üst üste girdiler özel lisede okumalarına rağmen durumları bizden bayağı bayağı iyi ama halen millete laf söylemekle yetiniyorlar ailemde bana gelip sen oku okumazsan bak sürünürsün diyorlar artık bıktım geçti artık bu saatten sonra sınava hazırlanmak boşa olur gibi seneye girmek istesem ailem işe sokar beni garip bir durum içindeyim. Bu durumda ne yapabilirim?

Onlar sadece konuşurlar seneye sanayide sürüneceğine sınava çalışabildiğin kadar çalış elinden geleni yap.

"bu saatten sonra sınava hazırlanmak boşa olur gibi seneye girmek istesem ailem işe sokar beni garip bir durum içindeyim. Bu durumda ne yapabilirim?" Eğer okumak istiyorsan ve seneye de çalışırım diyorsan ailen ile konuşup ikna etmen lazım, sana bu konu tek diyebileceğimiz şey bu. Bizim yardım edebilmemiz için ortada ihtimal lazım ama sen ihtimal olmayan bir durum için tavsiye istiyorsun.

Hocam şu an asılıp iyi bir üniversitede 2 yıllık bir bölüm okuyabilirsiniz.

Sene başında adam gibi dersine çalışacaktın. 18 yaşından sonra ailen sana bakmak zorunda değil girersin sanayiye çalışırsın.
Her şey sanayi değil. Belki başka hayali değil. Aile olarak hepsi birbirine muhtaç, ister manevi ister maddi. Bakış açını dar görüyorsun. Büyük resme odaklanma önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı