Bilgisayar üzerinden iş hayatına atılmak

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar ben neredeyse tüm günümü bilgisayar başında geçiriyorum. Facebook, Youtube vs. Sağda solda okuyorum o kişi bunu yapmış şu kişi bunu yapmış ve kendi kendime diyorum ki ben neden yapamayayım. İş hayatına atılmak istiyorum. Ama bilgisayar üzerinden. Bu iş mesela oyun yazmak olabilir veya önerileriniz var ise göz önüne alırım. Herhangi bir iş olabilir amacım bilgisayar üzerinden iş hayatına atılmak. Önerilerinizi bekliyorum. Artık boş boş takılmaktan sıkıldım.

Oyun yazmayi unut. Ilgilendigin alanda bir web sitesi acip, makaleler yazabilirsin. (Yillik en fazla 50 € masrafi vardir web sitesinin, eger tutarsa yillik 5000 €'da kazanirsin...)

Kolay gelsin...

Oyun yazmayi unut. Ilgilendigin alanda bir web sitesi acip, makaleler yazabilirsin. (Yillik en fazla 50 € masrafi vardir web sitesinin, eger tutarsa yillik 5000 €'da kazanirsin...)

Kolay gelsin...
@Neşeli Enginar 'a katılıyorum.İnternet sitesi açıp orda bildiğin konu hakkında yazılar yazabilirsin.Bu işi düşünüyorsan Mehmet Hamdi Bol - YouTube bu kanalı takip etmeni tavsiye ederim.Bu kanalda 12 derslik ücretsiz kurs paylaşılıyor (şimdilik ücretsiz) ve 5 videosu yüklendi geriye kalan 7 videoyu kursun 1. videosu 500 izlenme olunca yükleyeceğini söyledi.Kendisinin para kazandığı siteyi inceleyebilirsin.Bahsettiğim site: atasehironline.com

Oyun yazma olayı basit bir olay değil. Şirketlerin bile yaptıkları oyunlar patlıyor bazen. Site açıp makale yazmak işe yarar. YouTube kanal işi olabilir. Yararlı bir kanal olur ise tutulur.

Kardeş o zaman omce para kaznıp pcni, gerekli yazılımını, ekipmanlarını, 500 tl gibide ekstralar için paranı ayırıp başlayacaksın.

Bu gibi hikayeler iyi ama gerçekçi olmak lazım. Onları farklı kılan şeyler var. Onların fikri vardı. Yeni bir şey ortaya çıkaracak isen olabilir. Gerçekçi olmak lazım bence.

Oyun yazarak bir işe girme düşüncesi aslında hedeflerinin güzel olduğunu gösterir. Tabi ki realist olmak da gerekir biraz bu konuda. Gördüğümüz oynadığımız oyunlarda bir çok grafik mimarı bir çok yazılım uzmanı çalışıyor. Yoksa hepimiz ufak araştırmalar ile küçük oyunlar yapabiliriz çok büyük bilgi birikimine gerek yok.

Yukarıda arkadaşlarımında dediği gibi "makale" yazımı ile birlikte ufak incelemeler gerekli kendine özgü işler yapabilirsin. Bir blog sitesi açmak aşırı kolay duruma geldi şu anda blog üzerinden makalelerini paylaşabilirsin.

Ayriyeten şöyle bir şey daha önerebilirim, sermayen yok ise eğer "Yazılım ve Tasarım" teknolojisine yöneldiğin zaman HomeOffice olarak bile evinden iş yaparak çok güzel paralar kazanabilirsin.

Bilgisayar üzerinden para kazanmak istiyorsan ve yeteneğin de varsa, potansiyeli en yüksek iş Youtube kanalı bence. Abone sayını arttırabilirsen ciddi paralar kazanabilirsin ama tabi ki hiçbir şeyin garantisi yok biraz da şans gerekiyor bu tür şeylerde.
Oyun yazmak için ciddi zaman gerekiyor, ki sonucu da muamma. Tüm çabalarının boşa çıkma ihtimali yüksek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı