İnceleme Call of Duty Modern Warfare III

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Battle Net'te 1700 olunca çözdüm. Oyunu sadece Multiplayer için aldım. Hikaye de kötü olunca hiç girişmedim.

Oyunu betada oynamıştım zaten. Tam sürüm pahalı olunca bir süre COD MW 2019'a döndüm. Aynı oyundur diye düşünüyordum, değilmiş. Görüntüde fark yok ancak oynanış ciddi anlamda çok daha farklı. MW2 ile kıyaslayamam onu oynamadım. Oyun çok daha oynanabilir durumda. Online sayısının yüksek olmasının yanı sıra Multiplayer çok daha oynanabilir ve keyifli. Saçma sapan arkanda aniden adamlar doğmuyor. 2019'da en çok bunu yaşıyordum. Bu oyunda ise çok daha az yaşadım. Düz paket aldığımdan dolayı her şey kilitli. Oynayarak açacağız artık. Haritalar da 2019'a göre daha iyi. Ground War modunda betada oynadığım harita yine mevcut ve bayılıyorum. Yüksek tepelerde de oynanıyor binalara çıkmadan da. Diğer oyun modları da çatır çatır çalışıyor. Çok seri ve keyifli olmuş yine. MW2 varsa muhtemelen almanıza değmez ancak günde birkaç saat Multiplayer atar kaçarım derseniz çok keyifli.

Oyunu betada oynamıştım zaten. Tam sürüm pahalı olunca bir süre CoD MW 2019'a döndüm. Aynı oyundur diye düşünüyordum, değilmiş. Görüntüde fark yok ancak oynanış ciddi anlamda çok daha farklı. MW2 ile kıyaslayamam onu oynamadım.

MW II ile III arasında fark yok hocam zaten. O yüzden oynamamanız iyi olmuş. Oynasanız da zaten aynı olduğunu görürdünüz.

MW3 ile MW2 aynı, zaten MW3 ek paket olarak çıkacaktı. İnsanlar aynı olmasına ve normal oyun kadar pahalı çıkmasına sinirleniyor. Ben de bütün oyunları var, pişman mıyım hayır.

MW ile aralarında fark var evet. En başından bir kere oyun motorları farklı. MWII ile beraber mekanikler değişti, silah vuruş hissi, tepmeler değişti, su fiziği yenilendi, görsel olarak zaten direkt farkı hissediyorsunuz MW ile MWII-III'ün. MWII ile kıyaslamamın sebebi zaten 3 ile 2 arasında ciddi bir fark yok oynanış ve grafik anlamında, birebir kopyaları yani. Multiplayer'a denecek söz yok zaten, asırlardır devam eden MP füryasının her sene yenilenmiş halini oynuyoruz sadece. Oyun kendini oynattırıyor mu, evet oynattırıyor buna bir şey denmez, kendine has atmosferi var ve rakipsiz şu an.

Bu sabah "acaba çok mu para verdim, buna değmez miydi?" diye düşünerek oyuna girdim tekrar. Aldığım hazzı ise anlatamam. Muhteşem oyun.

Hikaye çok kısa söyleyenler var doğru mu?

COD hikayeleri hep kısaydı. Bu da kısa. Üstüne sinematikler de yok. Hikayesi için alınacak bir oyun değil kesinlikle.
Multiplayer kısımı peki nasıl?

Geri
Yukarı