Call of Duty®: Modern Warfare® II Steam'e geldi, fiyatı fazla

70 dolarlık oyuna 700 lira veriyorsak suçu Steam'de ya da Activision'da değil hükümette arayacağız. Ki dolar da 10 değil 17 lira, adamlar bize bayağı yerel fiyatlandırma çekmiş.

70 dolarlık oyuna 700 lira veriyorsak suçu Steam'de ya da Activision'da değil hükümette arayacağız. Ki dolar da 10 değil 17 lira, adamlar bize bayağı yerel fiyatlandırma çekmiş.

Bunlar yine iyi fiyatlar ilerde artık en düşük fiyat 1K olacak inşallah o kadar yükselme olmaz.

Dolarla maaş almıyorsan ki biz almıyoruz aldığımız paralar müthiş düşük ve bu para bize göre 600 dolar değerinde. Hala Bİzde 40 dolar ucuz ya diyenler var ya.

40 dolar ucuz zaten arkadaşım, AAA oyun için verilebilir seviyede. Bizim paranın değeri 10 kat daha düşse 4 dolara da çok pahalı mı diyeceksin?

40 dolar ucuz zaten arkadaşım, AAA oyun için verilebilir seviyede. Bizim paranın değeri 10 kat daha düşse 4 dolara da çok pahalı mı diyeceksin?
Evet pahalı. Aldığım maaş 2 dolar, oyun 1 dolar olsun, alamıyorsam yine pahalı. Bunu anlaması bu kadar zor değil. Paranın değerinin düşmesinden onlar sorumlu değil diye 40 dolara ucuz diyecek halimiz yok. Asgari ücretin 67 dolar olduğu Kazakistan'da, AAA oyun 60 dolara değil 41 dolara satılıyor. ''Yuppi bölgesel fiyatlandırma'' diyordur eminim oradaki insanlar da.

Kaçırdığınız nokta oyunları satmanın herhangi bir lojistik gideri yok, akarı kokarı yok. Dijital oldukları ve sınırsız kopyaları olduğu için de benim daha ucuza almamla şirket zarar etmiyor. Fiziksel bir ürün değil. Türkiye'den 4 dolara aldığım oyundan Activision zarar etmez. Aksine 0 dolar alacağı yerde 4 dolar alır. Bunu oyunundan yazılımına her şeyi orijinal kullanan bir insan olarak söylüyorum.

Fakat sizin gibiler için temennim, bölgesel fiyatlandırmaya dahi gidilmemesi. Direkt 60-70 dolardan çıksın. 40 dolar ucuz ya, verilebilir ya madem, çıkacak her oyuna pre-order yapıştırırsın artık.

Adamlar saçma sapan politikalar güdüp satışlar düşük gelince Steam'e geri dönüp ghost muhabbetini tekrar canlandırıyorlar kol gibi fiyattan yemezler abi ya EA'nın FPS yapan versiyonu bunlar activisiona 50 TL üstü para vermem ben rezil bir firma.

Yeni konular

Geri
Yukarı