Call of Duty Warzone FPS düşmesi sorunsalı

İşletim sistemi
Windows 10

denizkose11

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar Technopat yazarları,

Sistem özelliklerim;
Sapphire RX580 4 GB.
i5 3470.
8 GB RAM.
650W PSU.
250GB SSD.

Call of Duty Modern Warfare oyununa sahibim ve akıcı bir şekilde orta ayarlarda singleplayer, multiplayer kısımlarını oynadım. Ortalama 60 FPS aldım. Warzone indirdim ve ne zaman Battle Royal'e girsem en düşük ayarlarda bile 90 FPS'ten bir anda 3 FPS'lere düşüyor. Tüm driverları güncelledim, önceliği ayarladım, gereksiz her şeyi kapadım, grafik ayarlarını en düşüğe aldım, Windows güncelledim, GPU overclock da yaptım sonuç yine aynıydı. Darboğaz olmasından şüpheleniyorum çünkü CPU kullanımım oyun içinde GPU kullanımımdan daha yüksek oluyor. YouTube'dan izlediğim kadarıyla RX 580 bu oyun için yeterli bir kart gibi duruyor. Oyunun sorunları vardı crash veriyordu arada ama FPS sorunu yoktu. Sizce sorun ne olabilir?

İşlemcin darboğaz yapıyor. Oyunda 150 kişi olduğu için de 4C/4T yetmiyor. 8C/16T işlemcim bile %50-60 kullanımlara ulaşıyor oyunda. İşlemci değişmenizin vakti gelmiş. Bir de ekstra 8GB RAM ekleyip dual channel yaparsanız performansınız artar.

i5 3470, GTX 750Ti - GTX 760 vb. kartlar için yeterli bir işlemcidir. İşlemciniz, grafik kartınızı besleyemediği için ( %100 CPU - düşük GPU kullanımı ) FPS değerlerinde anlık düşüşler ve takılmalar yaşıyorsunuz. Ayrıca online oyunlar, offline bölümlere göre daha çok işlemci kullanımı isterler. Çünkü işlenmesi gereken veri-oyuncu miktarı artacaktır. Ayrıca SSD'ye bir test yapmanızda fayda var. Ancak temel sorun kesinlikle işlemciniz.

Selamlar Technopat yazarları,

Sistem özelliklerim;
Sapphire RX580 4 GB.
i5 3470.
8 GB RAM.
650W PSU.
250GB SSD.

Call of Duty Modern Warfare oyununa sahibim ve akıcı bir şekilde orta ayarlarda singleplayer, multiplayer kısımlarını oynadım. Ortalama 60 FPS aldım. Warzone indirdim ve ne zaman Battle Royal'e girsem en düşük ayarlarda bile 90 FPS'ten bir anda 3 FPS'lere düşüyor. Tüm driverları güncelledim, önceliği ayarladım, gereksiz her şeyi kapadım, grafik ayarlarını en düşüğe aldım, Windows güncelledim, GPU overclock da yaptım sonuç yine aynıydı. Darboğaz olmasından şüpheleniyorum çünkü CPU kullanımım oyun içinde GPU kullanımımdan daha yüksek oluyor. YouTube'dan izlediğim kadarıyla RX 580 bu oyun için yeterli bir kart gibi duruyor. Oyunun sorunları vardı crash veriyordu arada ama FPS sorunu yoktu. Sizce sorun ne olabilir?
Büyük miktarda darboğaz yiyorsunuz muhtemelen, o işlemciye o ekran kartı ciddi anlamda çok sıkıntı. RX 570'e İ5 4460 kullanıyorum, ben bile çoğu oyunda işlemci yüzünden darboğaz yiyorum. Ve ne yazık ki CoD: Warzone için 8 GB RAM biraz yetersiz kalmakta.

Büyük miktarda darboğaz yiyorsunuz muhtemelen, o işlemciye o ekran kartı ciddi anlamda çok sıkıntı. RX 570'e İ5 4460 kullanıyorum, ben bile çoğu oyunda işlemci yüzünden darboğaz yiyorum. Ve ne yazık ki CoD: Warzone için 8 GB RAM biraz yetersiz kalmakta.
işlemciden darboğaz yemediğini varsaysak bile bu oyun 8 gb ram den fazlasini istiyor.Bende 8 gb ram le oynuyorum(oynamaya çalışiyorum).Oyun fps drop dan geçilmiyor.Ayarları en düşüğe alsamda nafile

Bende benzer sorunları yaşıyorum hatta burada konu da açtım. Burada yazılanları da yapmanı tavsiye ederim. RX570 CoD warzone Low ayarlarda kasma ve donma sorunu - Technopat Sosyal

Bunun dışında bana da 8gb ram sorun çıkartıyor dendi ancak bu konuya bakınca aklım karıştı acaba benim problemim de işlemcide olabilir mi ?
Senin problemin ram de çok büyük ihtimal.Ben de aynı sorunu yaşıyorum 8gb ram im var ve
Bende benzer sorunları yaşıyorum hatta burada konu da açtım. Burada yazılanları da yapmanı tavsiye ederim. RX570 CoD warzone Low ayarlarda kasma ve donma sorunu - Technopat Sosyal

Bunun dışında bana da 8gb ram sorun çıkartıyor dendi ancak bu konuya bakınca aklım karıştı acaba benim problemim de işlemcide olabilir mi ?
Senin sorunun 8 gb ram.Aslında oyun minimum sistem gereksinimlerinde 8gb ram yazmiş ama yetmiyor.Çatışma esnasında vs anlık droplarla can sıkıyor.Belki bir update ile düzeltilebilir ama bilemiyorum 150 kişilik bir haritaya 8gb ram yetmiyor demekki

Üstteki arkadaşa katılıyorum, 1300X işlemci, 8GB RAM, RX570 ekran kartım var. benzer konfigrasyondaki oyunlarda gram kasma yaşamadan oynayabiliyorum fakat Warzone'da ultra ayarlarda da low ayarlarda da minimum 75-80 fps'i görebilmeme rağmen anlık droplar yaşıyorum. Sebebi ramin yetersizliği. 8 ram yeterli diye belirtseler de yeterli değil, droplara neden oluyor çünkü oyun açıkken 8900 civarı bir ram kullanımı yapıyor. 8 ramli sistemlerde 7800'lerde makslanıyor bu da droplara sebebiyet veriyor.

Bütün sıkıntı RAM'de oyun 12 GB RAM istiyor minimum bende de drop sıkıntısı vardı 8 GB RAM'im var ama çözdüm. oyun RAM'i çok kullanmıyor yani 8 GB RAM ile drop yemeden oynayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodakini yaptım ve 60 ile 55 FPS arası drop yemeden oynayabiliyorum bunu yapmanın tavsiye ederim.

Bütün sıkıntı RAM'de oyun 12 GB RAM istiyor minimum bende de drop sıkıntısı vardı 8 GB RAM'im var ama çözdüm. Oyun RAM'i çok kullanmıyor yani 8 GB RAM ile drop yemeden oynayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodakini yaptım ve 60 ile 55 FPS arası drop yemeden oynayabiliyorum bunu yapmanın tavsiye ederim.

Maalesef ben denedim sorun devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı