Çamaşır Makinelerinin Elektrik Tüketimi

• Konuyu başlatan mel_ay
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B
M

mel_ay

Ziyaretçi
Arkadaşlar kafama takılan bir nokta var. Şimdi çamaşır makinesi araştırıyorum, enerji tüketimi yıllık olanlar var, saatlik olanlar var. A+++ gibi seçenekler var ama örneğin 0,89 kW/H veya 1 KW/H gibi rakamlar bana komik geliyor, neden; bu makineler suyu ısıtması lazım, bunun için de rezistans olması lazım. Bizim 20 yıllık makinede bile 1900 W rezistans var, suyu 17 dk'da 45 dereceye getiriyor. Bu durumda 1 KW/H'lik makine 1 saatte ısıtmaz mı ? Bu plus'lar, güç tüketimleri yalan mı ? Fikri olan yazarsa sevinirim.

@Silinen üye

Son düzenleyen: Moderatör:
TV haric evdeki tüm elektrikli cihazlarimi A+++ aldim. Ve kesinlikle elektrik faturasina yansiyor.

Lakin 0,89 kW gibi rakamlar gülünc olmus, dogru okudugunuza emin misiniz?

@Neşeli Enginar Evet eminim mesela şu;Hoover VT 1012 A++ 10 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Fiyatı

1.2 KW, tabi bu pluslar elektronik cihazlarda, güç tüketimini değiştirebilir. Ama Rezistanslı makinelerde çok etki edeceğini sanmıyorum. Tabi Rezistans teknolojisi değiştiyse, ısıtma farklı bir biçimde yapılıyorsa o ayrı.

Edit: Gerçi o saatlik güç tüketimleri doğrudur. Çünkü 1 saat boyunca Rezistans çalışmıyor. 15 dk istenilen değere getiriyor sonra kesiyor. Ama 20 yıllık makine de bu anlamda aynı, nasıl fark eder anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı