Canan Karatay'dan coronaya kelle paça

Makaleler
12
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu insanlar mı tehlikeli, corona virüsü mü daha tehlikeli emin olamadım. Bunları programlara çıkartanlarda da suç var. Biri kelle paça, yumurta yiyerek Corona önlenir diyor, öteki bu virüs ABD'de üretildi diyor. Al birini vur ötekine. Her sabah bir kaşık dut pekmezi yiyeni demiyorum zaten.

Bu ülkedeki cehalet Corona'dan daha tehlikeli. Bu ülkenin bilim adamları bile anormal insanlar. Ülkenin geldiği acınası hâl.
Komplo teorisyenliği ve cehalet bu ülkenin en büyük sorunu.

Bu arada virüsün ismi corona değil, bu virüsün tipidir. Virüsün ismi COVID-19 ve 2019-nCOV olarak adlandırılıyor.

Bu insanlar mı tehlikeli, corona virüsü mü daha tehlikeli emin olamadım. Bunları programlara çıkartanlarda da suç var. Biri kelle paça, yumurta yiyerek Corona önlenir diyor, öteki bu virüs ABD'de üretildi diyor. Al birini vur ötekine. Her sabah bir kaşık dut pekmezi yiyeni demiyorum zaten.
Bir de sirke içsek kurtuluruz diyen kişileri de ekliyelim.

Komplo teorisyenliği ve cehalet bu ülkenin en büyük sorunu.
Bir şeyleri başkasının yapmasını ve yaptığı şeylerin kazancını hesaplamayı çok seviyoruz.

Son düzenleme:
Bunlara ileri seviye tedbirlerle donanmak zorunda kalan Wuham vatandaşları kıs kıs gülüyor olsalar gerek.😀

Bir de Çin'in aşıyı bulup ki bulunduğu söyleniyor, diğer ülkelere vermeme ihtimalini de düşünüyorum :)

Bir şeyleri başkasının yapmasını ve yaptığı şeylerin kazancını hesaplamayı çok seviyoruz.
Şey sözcüğünü ayrı yaz. Çok haklısın, bu ülke insanı bir şeyleri başkasının yapmasını çok seviyor, hep onlara bağlıyor durumu nedense, hep bir dış etken arıyor.

Bugün ABD bilim adamlarından biri açıklama yaptı 1.5 yıla kadar tüm dünyaya COVID-19 virüsü yayılacak diyorlardı ve artık normal bir grip hastalığı gibi, çoğu kişide bu hastalığa rastlanacak.

Öldürme oranı düşük bir virüs, %2 civarında. 80 binden kişi bu hastalığa yakalandı, 2800 kişi öldü, 30 bin insanda tedavi edildi.

70 yaş üstü insanlarda öldürme oranı %18, 60-69 arasında bu oran %3 seviyesine düşüyor. Diğer yaş gruplarında ise seviye %0-0.9 arasında değişiyor yaşa göre.

Bağışıklık sistemi zayıf, yaşlı insanlarda bu hastalığa yakalananların ölme oranı daha yüksek.

Çin tüm imkanlarına rağmen virüsün ülke dışına taşınmasını engelleyemedi, 43 ülkeye sıçramış durumda. İran ve İtalya'da ölümler çift haneli sayılara ulaşmış durumda.

Acınası değildir, normaldir. Böyle yapılarak hak ettiği seviyesizlik bu halkın, sorgulamak nedir bilmeyen, hükümetini eleştiremeyen, kendi benliği ile düşünemeyen, araştırmayan, her konuya dogmatik düşünce yapısı ile bakan, en küçük fırsatta ülkesini satacak (örneğin adı yatırımcı olan Arap'lar) halkın içinden çıkan bilim (!) insanlarından muhteşem bir çözüm çıkmaz ki zaten (çıkarsa bir terslik vardır).

Demek istediği şey vücut direncinizi yüksek tutun, yakalanmazsınız veya yakalansanız da öldürmez.
Bağışıklık sistemi zayıf olanlarda bu hastalıktan ölme ihtimali yüksek. Sorun bu kadar basit bir şekilde çözülecek mesele değil. Olayın kelle paçayla, dut pekmeziyle, yumurtayla, sirkeyle uzaktan yakından alakası yok. Çıkıp bu şekilde programlarda bunları yiyin bir şey olmaz demek yanlıştır, diğeri de çıkıp diyor bu virüs ABD tarafından yapıldı. Her ikisi de saçmalıyor. Kelle paçayla, yumurtayla çözülecek işler olsaydı kimse aşı yapmaya uğraşmazdı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı