Canan Karatay'dan coronaya kelle paça

Arada öyle hatalar yapabiliyorum sizi de mesajın içini düzenlemek zorunda bıraktığım için özür dilerim.
Özür dilemene gerek yok. Ceza almayasın diye mesajını düzenle dedim.

Vallahi aklıma Bill Gates'in TED seansları geliyor, umarım bu biyosavaş icadı bir şey değildir diyorum
Biyolojik bir savaş söz konusu değil. SARS ve MERS virüsüyle aynı olan bir virüs. Bu iki virüste Corona tipliydi bu da öyle. SARS ve MERS'in öldürme oranı daha da fazlaydı. MERS'in öldürme oranı %77 idi diye hatırlıyorum. COVID-19 daha önce hiç aşina olmadığımız bir virüs değil.

Şunu bilen ülkede 15 kişi falan vardır herhalde. Ben bu bir virüs tipi virüsün adı değil diye anlatmaya çalıştım ama insanların ağzı alışmış zannedersem.
Bir de İsmail YK şarkısını değiştirip Coronamadım yavrum corona diyenler var.
Tutup tokatı yapıştırasım geliyor onlara :)

@BERWAR hocam sen herhalde bana yakınsın :)

Şunu bilen ülkede 15 kişi falan vardır herhalde. Ben bu bir virüs tipi virüsün adı değil diye anlatmaya çalıştım ama insanların ağzı alışmış zannedersem.
2019-nCOV ve COVID-19 telaffuzu zor Corona ismine göre, ismin bu olduğunu bilmeyen milyonlar var elbet. Bu ismi bilseydiler zaten ABD yaptı falan demezlerdi bu virüs için.
Hocam, neden ölümlerin çoğunluğu erkek kısımda oluyor? Kadınların bağışıklık sistemi, erkeklerden daha mı güçlü?
Evet kadınların bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü. Bu yüzden erkeklerin ölüm oranı daha yüksek.

Buraya sıçrarsa cinsiyet değiştirmek mecburi oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı