Cane Corso beslenir mi?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Kesin olarak doberman beslemeyi düşünüyorum ama bu köpek de ilgimi çekmiyor değil. Benim aradığım özellikler aşırı sadık olması, sahibiyle oyun oynamayı sevmesi ve alan koruma yapabilmesi. Cane Corso bu özellikleri taşıyan sayılı köpeklerden birisi diye biliyorum ki genetik rahatsızlıklara da yatkın değiller sanırım. Blue diye geçen gri tarzı rengi de çok hoş. Sizce beslenir mi?
Bu arada kulak kuyruk kesimi asla düşünmüyorum tamamen karşıyım.

Zaten orijinal hali çok daha iyi duruyor:

CANE CORSO | Heypati Adana Veteriner Kliniği - 0533 193 72 84

Cane Corso Bodyguard Eğitimi, köpek eğitim merkezi, köpek pansiyonu

Hocam yanlış anlama beni fakat ilk köpeğin doberman cane corso gibi ırklar zor ırklar ilk köpek beslenceklere önerilmemekte geçen parkta gördüm cane corso güçlü adam zincirle tutuyor adamı sürüklüyor size tavsiyem ilk kez köpek bakcaklara önerilen köpeklerden alıp tecrübe edinip ileride bu tarz köpekler bakmanızdır zaten cane corsonun çene kuvveti 700 PSI olduğu söylenmekte Allah korusun sizi veya bir adamı ısırsa işiniz zor.

Eğer daha önce köpek beslemediyseniz kesinlikle tavsiye etmiyorum hayvana da size de yazık olur. Eğer tecrübeniz var ise besleyebilirsiniz sadık bir hayvandır. Sahibiyle oyun oynamayı sevmesi ve alan koruma yapabilmesi diye bahsettiğiniz özellik neredeyse her hayvanda var yani sayılı köpeklerden değil fakat alan koruması görevini iyi yapar fakat ondan daha iyi alan koruması yapan köpekler var alman kurdu ve doberman gibi cane corso bunlara göre hantal kalan ve bunlara göre büyük bir hayvan fakat tecrübeniz varsa bakılabilir çok iyi hayvanlardır. Bu konuda yardımcı olmamı istediğiniz veya sormamı istediğiniz başka bir soru varsa tecrübeli olduğum bir konu olduğundan yardımcı olabilirim.

Hocam yanlış anlama beni fakat ilk köpeğin doberman cane corso gibi ırklar zor ırklar ilk köpek beslenceklere önerilmemekte geçen parkta gördüm cane corso güçlü adam zincirle tutuyor adamı sürüklüyor size tavsiyem ilk kez köpek bakcaklara önerilen köpeklerden alıp tecrübe edinip ileride bu tarz köpekler bakmanızdır zaten cane corsonun çene kuvveti 700 PSI olduğu söylenmekte Allah korusun sizi veya bir adamı ısırsa işiniz zor.
Hocam bir köpeğin ömrü zaten 10-15 yıl yani muhtemelen bir daha diye bir şey olmaz.

Hocam internette takip ettiğim birkaç profesyonel eğitmen var ve normal kişilere tavsiye etmiyorlar. Çok fazla köpek diyorlar. Bende şu an Alman Çobanı alacağım.
Doberman yerine Rottweiler veya Alman Çobanı da bakabilirsiniz.
İlk başta Alman kurdu düşünüyordum ama yine yıllardır bu işi yapan bir tanıdığım önermedi bana. Bu hayvanlarda kalça displazisi olayı çok yaygınmış. Çok masraflı olur ve hayvan gözünün önünde erir demişti, para umrumda değil ama hayvanın gözümün önünde erimesine dayanamam hocam. Rottweiler için de çok fazla dominant deniliyor, doberman da öyle ama bu kadar değil sanırım.

Eğer daha önce köpek beslemediyseniz kesinlikle tavsiye etmiyorum hayvana da size de yazık olur. Eğer tecrübeniz var ise besleyebilirsiniz sadık bir hayvandır. Sahibiyle oyun oynamayı sevmesi ve alan koruma yapabilmesi diye bahsettiğiniz özellik neredeyse her hayvanda var yani sayılı köpeklerden değil fakat alan koruması görevini iyi yapar fakat ondan daha iyi alan koruması yapan köpekler var alman kurdu ve doberman gibi cane corso bunlara göre hantal kalan ve bunlara göre büyük bir hayvan fakat tecrübeniz varsa bakılabilir çok iyi hayvanlardır. Bu konuda yardımcı olmamı istediğiniz veya sormamı istediğiniz başka bir soru varsa tecrübeli olduğum bir konu olduğundan yardımcı olabilirim.
Alan koruma yapabilen çok köpek yok diye biliyorum, olanların %90'ı da görev köpeği. İlk kez besleyeceğim ama tek başıma değil, uzun yıllardır köpek üreticiliği yapan birçok yakın tanıdığım var, özellikle doberman için FCI belgeli doberman üreticisi bir tanıdığım eğitim konusunda bana yardımda edecek. Eğitime gönderirdim ama amacım beraber tecrübelenip vakit geçirmek.

Rottweiler bence ilk kez köpek bakacaklara olmaz dominant karakterli dobermanda aynı şekilde dominant karakterli.
Haklısınız aslında. Benim ikinci Alman Çobanım olacak. Hayatımda beslediğim en iyi canlı. Konu sahibine de tavsiye ederim.

Bu hayvanlarda kalça displazisi olayı çok yaygınmış.
Hocam güvenilir yerlerden alırsanız sorun olmaz.

Haklısınız aslında. Benim ikinci Alman Çobanım olacak. Hayatımda beslediğim en iyi canlı. Konu sahibine de tavsiye ederim.

Hocam güvenilir yerlerden alırsanız sorun olmaz.
Hocam bahsettiğim kişiler merdivan altı üretici falan değil adamlar yurtdışına bile gönderim yapıyorlar ve belgeleri var. Bu kişiler bile sorunlu diyorsa daha ne kadar güvenilir birini bulabilirim ki?

Hocam bahsettiğim kişiler merdivan altı üretici falan değil adamlar yurt dışına bile gönderim yapıyorlar ve belgeleri var. Bu kişiler bile sorunlu diyorsa daha ne kadar güvenilir birini bulabilirim ki?

Scr ile alman kurdu üreten 3 4 üreticiye sor onlarda bu tarz hastalıkları var derse alma alman kurdu.

Ayrıca cins köpek şart değil ki sokakta çok güzel güçlü olduğu bölgeyi iyi koruyan köpekler var sahiplenin birini veya yavru sahiplenin aşılarını yaptır sonra da köpek eğiten birine götür eğitim versin mis gibi.

Geri
Yukarı