Canımı sıkan refleksten nasıl kurtulurum?

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, komik gelecek ama bende bir sorun var. Mesela dersteyim bir kelimenin anlamını bilmiyorum, internetten bakıyorum diyelim. Tam o sırada babam geliyor odama ve ani refleks olarak sayfayı kapatıyorum. Babam da haklı olarak ne yapıyorsun sen orada falan diyor. Kendimi suçlu hissediyorum. Ama komutu sanki beynime ben göndermiyorum beynim otomatik yapıyor gibi. Aniden saliselik bir olay. Ben bunu nasıl yenerim? İleride bu reflekslerden dolayı çok sıkıntı yaşayacakmışım gibi hissediyorum. İş hayatımda vs.

Bu bakkaldan hiçbir şey almayıp çıkınca kendini hırsız hissetmek gibi bir şey. Bilmediğiniz kelimeleri not edin ve müsait olduğunuz bir zamanda bakın. Ayrıca çeşitli meditasyonlar yaparak zihninizin ve vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilir ve stresten kurtulmuş olursunuz.

Bu bakkaldan hiçbir şey almayıp çıkınca kendini hırsız hissetmek gibi bir şey. Bilmediğiniz kelimeleri not edin ve müsait olduğunuz bir zamanda bakın. Ayrıca çeşitli meditasyonlar yaparak zihninizin ve vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilir ve stresten kurtulmuş olursunuz.

Yok o kelime örnekti. Ben kafanızda nasıl bir şey olduğu oluşsun diye dedim. Her durumda oluyor. Sinirimi bozmaya başladı.

Bende de o var, odama biri girince ekranı indiriyorum direk. Ne baktığımı görmesinden rahatsız oluyorum. Daha çok sende muhtemelen senin meşgul olduğun şeyi görmesini istemiyorsundur.

Aynen öyle. Mesela ben başka insanların yanında telefonla da konuşamam arkadaşlarımla vesaire. Ama yanlış anlaşılıyor o beni rahatsız ediyor.

Aynen öyle. Mesela ben başka insanların yanında telefonla da konuşamam arkadaşlarımla vesaire. Ama yanlış anlaşılıyor o beni rahatsız ediyor.

Ruh ikizimi buldum galiba :D Ben de aynı şekilde boş olan bir odaya geçerim. Ya bu takıntıya giriyor biraz, bilgisayar olayı basit o geçilebilir bir şey fakat bu kişilikle de ilgili aslında. Yapılabilecek çok da bir şey yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ruh ikizimi buldum galiba :D Ben de aynı şekilde boş olan bir odaya geçerim. Ya bu takıntıya giriyor biraz, bilgisayar olayı basit o geçilebilir bir şey fakat bu kişilikle de ilgili aslında. Yapılabilecek çok da bir şey yok yani.

Aynen öyle. Birisi aradığında sonra konuşalım falan yapıyorum. Millet asansörde bağıra bağıra nasıl konuşuyor anlamıyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı