Casper, 6000 TL'lik cihaz için 10000 TL anakart parası istedi

Şimdi sordum, maalesef servis kağıdını yırtıp atmış. Fakat tanıdığım bana kendisinin bizzat Casper'ın İstanbul'daki servisine gidip yüz yüze görüştüğünü söyledi. Eğer inanmıyorsanız bir video da çekebilirim.

Sesli olarak görüşmüşler fakat servis kağıdını da almış. Fakat onu yırtıp atmış. Keşke atmasaydı, size atacaktım.
Alınmayın ama senaryo gerçekten inandırıcı değil, adam neden kağıdı yırtıp atar, belki bir yere başvurur böyle fiyat olmaz diye o kağıdı gösterir, bu nasıl kafa ya?

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ben hayatım boyunca hiç Casper bilgisayar almadım. Ayrıca kimseye de tavsiye etmiyorum. Bir tanıdığımın Casper bilgisayarıyla ilgili başına gelen bir olaydan bahsedeceğim.

Bir tanıdığım 2016 yılında 6000 TL civarında para vererek Casper Excalibur serisinden (modelini tam bilmiyorum) bir oyuncu dizüstü bilgisayarı satın aldı. İlk aldığı zamanlarda memnundu, bana CS:GO'da 250 FPS aldığını söylemişti.
Neyse, birkaç gün önce o tanıdığımın iş yerinde çalışan bir abimi aradım, konuşuyorduk normal bir şekilde. Derken bana "onun Casper bilgisayarı bozulmuş" dedi, o an gerçekten gülesim geldi ama gülmedim.
Birkaç gün sonra da bizzat sokağa çıktığımda o tanıdığımı gördüm ve durumu sordum. Bilgisayarını normal bir şekilde kullanırken bir anda kendi kendine kapanmış, bir daha da açılmamış. Sonra da Casper servisine götürmüş, servis anakartın değişmesi gerekiyor diyerek 10000 TL istemiş :D. Tanıdığım da çok sinirlenmiş ve bilgisayarı yaptırmadan geri almış. Bana "bilgisayarın ederi zaten 6000-7000 TL. Bir anakart değişimi için 10000 TL verilir mi? 10000 TL'ye anakart değiştireceğime gider yeni bir bilgisayar alırım, öyle fiyat mı olur?" dedi. Ben de "casper'dan beklenebilecek bir hareket, Casper pişmanlıktır" dedim :)

Eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız sakın Casper almayın. İlk başta "çok iyiymiş be" deyip sevinirsiniz fakat ilerleyen yıllarda sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. O yüzden Casper almayın. Casper pişmanlıktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar anlatılanlar kesinlikle doğru.
Benim kuzenin Casper laptopun RAM'leri bozuldu, tamir etmek için gönderdik 40.000TL para istediler.
Amcam arabasını sattı da RAM'leri aldık Allah'a şükür.
Siz siz olun Casper kullanmayın.

Arkadaşlar anlatılanlar kesinlikle doğru.
Benim kuzenin Casper laptopun RAM'leri bozuldu, tamir etmek için gönderdik 40.000TL para istediler.
Amcam arabasını sattı da RAM'leri aldık Allah'a şükür.
Siz siz olun Casper kullanmayın.
Bu arada Casper'ın daha önceden de böyle bir şey yaptığını kanıtlayan başka bir konu;
Şubat 2017'de açılmış bir konu. Gördüğünüz gibi Casper, i7 4770 işlemci ve Çin malı bir anakart için 2500 TL para isteyebiliyor. Yani 2017 yılında bu bileşenler için 2500 TL isteniyorsa 2021 yılında anakart için 10.000 TL istenmesine de şaşırmamak lazım :)

Yanlış anlaşılmasın marka savunuculuğu yaptığımdan değil ama şu karalama ne kadar etik? Böyle bir ücret istediklerine dair tek kanıt sizin burada yazdığınız içerik sizin kaynağınız ise bir arkadaşınızdan duyduğunuz cümleler. O halde adamın biri çıkıp "MSİ benden ücret için 20.000 Lira istedi" desin ve hep birlikte karalayalım. Velev ki böyle bir ücret istendi, çok teknik bilgim yok ama bir arkadaş diğer donanımların anakarta gömülü olabileceğini veya anakart arızasıyla tüm parçaların zarar görebileceğini belirtmiş. 2016 yılında alınan bilgisayarın dolar kuru dolayısıyla şuan alış fiyatının üstünde bir ücret çıkarmaları normal. Burada tartışacağımız konuların farklı olması gerekmekte. Örneğin garanti süresine dahildi ve bunu Casper karşılamadı mı? Gibi gibi örnekler çoğaltılır.

Yanlış anlaşılmasın marka savunuculuğu yaptığımdan değil ama şu karalama ne kadar etik? Böyle bir ücret istediklerine dair tek kanıt sizin burada yazdığınız içerik sizin kaynağınız ise bir arkadaşınızdan duyduğunuz cümleler. O halde adamın biri çıkıp "MSİ benden ücret için 20.000 Lira istedi" desin ve hep birlikte karalayalım. Velev ki böyle bir ücret istendi, çok teknik bilgim yok ama bir arkadaş diğer donanımların anakarta gömülü olabileceğini veya anakart arızasıyla tüm parçaların zarar görebileceğini belirtmiş. 2016 yılında alınan bilgisayarın dolar kuru dolayısıyla şuan alış fiyatının üstünde bir ücret çıkarmaları normal. Burada tartışacağımız konuların farklı olması gerekmekte. Örneğin garanti süresine dahildi ve bunu Casper karşılamadı mı? Gibi gibi örnekler çoğaltılır.
Şuan bilgisayar 6000-7000 lira ise anakart 10000 lira olur mu güzel hocam?

Geri
Yukarı