CASPER CN, CM Serisi leptoplar A15FB, A15EC, A15YA, A15FD, A15/C51F0A84, A15CR

1. adımı şu şekilde tekrar deneyin. 98 ekranı geldiğinde şunu yazıp entara basın:
aflash3 /AUTO:A15_4m.208 /ALLBIOS /RST

Eğer bu şekilde de güncelleme başlamaz ise altta verdiğim yerden rar'ı indirip bootable ettikten sonra rar içindekileri usb belleğe atıp 98 ekranında DENEME yazıp entera basın ;
https://drive.google.com/file/d/0B4r7RWNV8nX5eWI5elItOG4xOTQ/edit?usp=sharing

Eğer DENEME olanı doğru düzgün güncelleyip Windows'u doğru düzgün açılan olursa devamında olan güncel olanları benden istesin.

1. adımı şu şekilde tekrar deneyin. 98 ekranı geldiğinde şunu yazıp entara basın:
aflash3 /AUTO:A15_4m.208 /ALLBIOS /RST

Eğer bu şekilde de güncelleme başlamaz ise altta verdiğim yerden rar'ı indirip bootable ettikten sonra rar içindekileri usb belleğe atıp 98 ekranında DENEME yazıp entera basın ;
https://drive.google.com/file/d/0B4r7RWNV8nX5eWI5elItOG4xOTQ/edit?usp=sharing

Eğer DENEME olanı doğru düzgün güncelleyip Windows'u doğru düzgün açılan olursa devamında olan güncel olanları benden istesin.

Az önce 1. yöntemi denedim olmadı 2. yöntemi denerdim ama benim şu an bios sürümü 303 ve Win8.1 kurulu bu 208 i flash yaptığımda bilgisayar sorunsuz açılır mı ? Yoksa bende 2 tane bellek var birine bunu diğerine 303 olanı atıp deneyebilirim, baktım 208 başarıyla flashlandı ama Win8.1 açılmadı o zaman 303 e geri dönerim...

- - - Güncellendi - - -

2. yöntemi de denedim fakat Warning!! The update image size doesn't equal to the Current BIOS hatası çıktı şu an hâlâ 303 deyim.

Pilsiz bios güncellemek mümkün mü? Bilgisayarım 2. el ve bataryasını hiç bir yerde bulamıyorum.
Önceki konumda aynısını sormuşsunuz cevapladım. 
Murat bey merhaba ..

Casper A15 CNC,CNA,CND,CNE sürümleri Win 8 Bios | Technopat Sosyal

Yazınızdakini yaptıktan sonra ben win 8 Pro yu yükleye bildim ancak simdi buradaki yazınızı görünce sorma gereği duydum ..

Bu paylasımınızdakileride yapsam dahamı iyi yoksa diger yazınızda belirttiğinizle kalsammı.

CND A15 kullanıcıyım.

Simdiden cevabınız icin teşekkür ederim.
Eğer burada ki dediklerimi uygulayabiliyorsanız tabi ki yapabilirsiniz. Ancak yapamıyorsanız kalsın.

Murat Bey Merhaba
Sormak istediğim birşey var elimde Casper H36 Nvidia CNM.I640-4L35P Kodlu Laptop var bu laptop bios güncellemeyle maksimum kaç gb ram destekliyor ve ram frekansı nedir ?

Geri
Yukarı