Casper cnvry4200a termal macunu değiştirdikten sonra cpu fanı Sorunu

serdarkayann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
casper Nirvana cnvry4200a 17.3" model laptopa sahibim. Garantisi taze bitti diye 3 gün önce termal macunu değiştirdim. Cihaz daha önceden 2 sefer termal macunu klavye değişimi için servise gitti. 3 gün önce termal macunu değiştirirken işlemciyi sabit tutan ayakların 2 si kırık olduğunu gördüm muhtemelen serviste yapmışlar hatta yapıştırmaya falan çalıştırmışlar. İşlemci ve soğutucu bakırı sabit ve sıkı sıkı tutuyor problemin ondan kaynaklandığını sanmıyorum. Ben termal macununu değiştirmeden önce bu sorun yoktu. Anlık donmalar falan oluyor. 120 fps'lerden 2-3 snlik 15-20fpslere düşmeler oluyor. Özelliklede fan sesi canımı sıkıyor. Fan sesi kafasına göre çalışıyor sanırsam işlemci çalışma frekansına paralel bir şekilde çalışıyor. 2.4ghz'dan 800'lere kadar düşüyor. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi geceler ve de iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı