Casper Excalibur CPU'su durduk yere ısınıyor

ErenCeylan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum Casper Excalibur, Gaming modu açtığımda YouTube'dan 720p video izlerken bile CPU çok ısınmaya ve fanlar hızlanmaya başlıyor, bu problem oyunlarda da geçerli. Şöyle, oyun normalde çok fazla ısınmadan laptopumun gayet güzel FPS verebileceği bir oyun fakat oyunu oynarken Gaming moda alırsam sanki arkada 2. bir oyun açmışım gibi CPU'yu sanki 100% kullanmaya zorluyor. 2D bir oyunda bile 93 dereceleri görüyorum, bu problem hakkında bir çözümünüz var mı?

Casper laptoplar ısınan laptoplar zaten. Uzun süre macun yenilenmedi ve bakım yapılmadı ise macun yenileyin ve bakım yapın.
Yaklaşık 3 hafta önce bakımını yaptırdım. Ancak bu normal bir ısınma değil gibi, açtığım oyun güzel, gerçekçi grafikli olsa tamam deyip geçebilirim fakat açtığım oyun 2d, grafikler üzerinde pek durulmamış, çok fazla mekanikli cpuyu zorlayacak bir oyun da değil. Aslında minerdan falan şüpheleniyordum olabilir mi sizce?

@ErenCeylan mining virüsünden şüpheleniyorsan virüs taraması yap. Macun yenilerken hangi macun kullanıldı bu arada?

Virüs taraması yapmıştım, bir şey çıkmadı ama pek güvenemedim yine de, macun hangi marka bilmiyorum, teknik servise götürdüm orada bakımını yaptılar, siz hangi markayı önerirsiniz? Bir dahaki sefere onlara götürüp onu kullanmalarını söyleyebilirim.

Virüs taraması yapmıştım, bir şey çıkmadı ama pek güvenemedim yine de, macun hangi marka bilmiyorum, teknik servise götürdüm orada bakımını yaptılar, siz hangi markayı önerirsiniz? Bir dahaki sefere onlara götürüp onu kullanmalarını söyleyebilirim.

Laptoplar için pumpout sıkıntılı bir durum. Piyasada bilgisayarcı, teknik servis gibi yerlerin en çok kullandığı macun Arctic MX 4 ve bu macun pumpout sorunlu. Laptoplar için Thermal Grizzly hydronaut öneririm genellikle. Laptonuzda pumpout olmuş olabilir.

Laptoplar için pumpout sıkıntılı bir durum. Piyasada bilgisayarcı, teknik servis gibi yerlerin en çok kullandığı macun Arctic MX 4 ve bu macun pumpout sorunlu. Laptoplar için Thermal Grizzly hydronaut öneririm genellikle. Laptonuzda pumpout olmuş olabilir.
Anladım sağ olun deneyeceğim umarım problem ondan kaynaklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı