Casper Excalibur E600 bilgisayara RAM takınca GHz yükselir mi?

gizli kalsın

Decapat
Merhaba RAM takılabileceğini zaten biliyorum. Sorun şu ki:

Bu bilgisayarın GHz düşük. Bu PC'yi almak zorundayım.

Şunu takarsam GHz yükselir mi?

Şimdiden teşekkürler;

Son düzenleyen: Moderatör:
GHz'yi RAM takarak yükseltemezsiniz, hızaşırtma ile bunu hiçbir şey takmadan yapabilirsiniz ancak bilmiyorsanız ellemeyin işlemciyi yakarsınız ya da stabiliteyi tutturamayabilirsiniz. GHz çok önemli değil bence zaten güçlü bir işlemci buna ihtiyacı yok.

Merhaba RAM takılabileceğini zaten biliyorum. Sorun şu ki:

Bu bilgisayarın GHz düşük. Bu PC'yi almak zorundayım.

Şunu takarsam GHz yükselir mi?

Şimdiden teşekkürler;
Farklı boyut ve farklı MHz değerleri uyumsuzluk yaratabilir. Yaratmasa bile düşük olanda çalışırlar.

GHz fazla önemli değil. Önemli olan C/T (çekirdek/izlek) sayıları ve tekli/çoklu çekirdek perfonmansıdır. CPU frekansı O.C. yapınca yükselir diye biliyorum. Ayrıca RAM yükseltmek sistemi rahatlatır ama CPU' nun frekansını yükseltmez.
Intel Core 2 Duo (2C/2T) E7500 2.94GHz
Intel Core i5-8400 2.84GHz (6C/6T)

i5-8400>E7500.

Eğer işlemcinin GHz'ine göre bir performansı olsaydı şu an benim işlemcim sizin yukarıda göstrdiğinizden daha güçlü olurdu. Bu frekans çalışma hızını gösterir. Önemli olan içerdeki parçacıklardır. Çekirdekler, transistörler, önbellek, vs. eğer bu konuda bir bilginiz yoksa PassMark tek çekirdek çok kekirdek puan karşılaştırmasını yapın PassMark - CPU Comparison.
9. nesil işlemciler ile 10. nesil işlemciler arasında soket farkıvar. Bu da sizin ileride 10. nesil takıp geliştiremeyeceğinizi gösteriyor. Yani 5 sene sonra PC size yetmeyecek ve yeniden satın almak zorunda kalacaksınız. Bence 10. nesili beklemek ya da Ryzen bir sistem toplamalısınız.
Örnek: Benim işlemcimden daha düşük bir frekansta çalışan bir işlemci fakat çoklu çekirdek performansı neredeyse 3 katı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı