Casper Excalibur E600 nasıldır?

Earthsea

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Benim yakından tanıdığım bir akrabamın sistem ihtiyacı oldu. Onu toplama sistem konusunda ne kadar ikna etmeye çalışsam da kendisi daha çok marka bilgisayarlara yöneliyor özellikle başlıktaki sisteme. Bundan dolayı bende Casper'ın sitesinden özelleştirerek sistem topluyorum fakat seçeneklerde kapalı sıvı soğutma seçeneği var. Bu sistem hakkında resimde de ekleyeceğim gibi özellikle sorum bilgisayarı sıvı soğutmalı alan arkadaşlara, acaba;

-Sıvı soğutma ekran kartını da içeriyor mu?
-Içeriyorsa bu soğutma karta özel mi?
-Özelse ileride Casper'ın destek vermediği başka ve yeni bir ekran kartı(mesela 3080 veya daha çıkmadı ama 4070 gibi) takmam için tüm sıvı soğutma sistemini sökmem mi gerekecek?
-Ve memnun musunuz?

Bilgisayar 1080P oyun için toplandı (bu yüzden RTX2060 seçtim) fakat ileriye dönük monitör değişimi ve gelecekteki ekran kartlarıyla da darboğaz olmaması için i7 10700K seçtim önerileriniz varsa açığım.

6sHgXt.png

Sistem Linki

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorma ya. Casper 3 bin liralık dizüstüyle 8 bin liralık Hp,Dell,Lenovo karşılaştırılar. Sonra o kötü şu kötü. Markanın önerilmemesinin en temel sebebi verilen hizmet olmalı en azından. Yoksa ikisinde de aynı işlemci aynı yazılım ıvır zıvır kullanılıyor. Özellikle Casper'daki algının geçmiş yıllarda birçok kişinin deneyimlediği eski kasalardan falan geldiğini tahmin ediyorum.
Tur ile başlayan gibi sağdan soldan merdiven altı, kullanılmış, abartılı fiyat satanlar için "patlar" geyiginin yapılmasını anlıyorum fakat bu markalar için yapılması saçmalıktan başka bir şey değil.

Kasa tarafını bilmiyorum fakat, Casper ve Monster gibi en azından kendini marka anlamında kanıtlamış üreticilerin "dandik" PSU kullandığım düşünmüyorum. Bir iki kişi "onu alma patlar haha" yazıyor, ondan sonra da herkes araştırmadan aynı muhabbeti çeviriyor.

Bakın bilgisiz kişiler var. Kulaktan kulağa yayılan bilgiler ile PSU'ya bomba diyorlar ama bu iki markanın hiçbir ürünü alınmaz.

Kimine göre alınır, kimine göre alınmaz. Benim de demek istediğim, sürekli anlamsız bir şekilde "PSU patlar" geyiğinin yapılması.

Bir kere alınmaz. İkinci olarak haklısınız. Patlar ifadesi haksız olabilir. Dikkat ederseniz olmaz değil olabilir kullandım çünkü bu Casper ne olacağı bilinmez.

Kimine göre alınır, kimine göre alınmaz. Benim de demek istediğim, sürekli anlamsız bir şekilde "PSU patlar" geyiğinin yapılması.
PSU iyi ya da kötü olsa da sistem gereksiz pahalı. Kalitesiz PSU sadece patladığı için önerilmiyor sistemi iyi beslemeyip, kısa ömürlü olduğu için öneriliyor.

Çok pahalı geldi bana sistem.

Bu konuyu o arkadaşa gösterin. Almak istediği bilgisayarın da toplama olduğunu ve sadece üstüne marka basılıp biraz kar eklediğini söyleyin.

Bilgisayarda bir sorun olduğunda Casper'ın teknik servisine mağruz kalmaktansa kendisi sistemi topladığında ve bir sorun yaşadığında sorun yaşadığı parçanın servis desteğinin daha iyi olacağını söyle. Casper'ın teknik servisine bir şey demek istemiyorum çünkü o kadar da kötü değiller "bence" ama kendisi topladığında her parçanın ayrı ayrı desteğinin olması daha iyi.
Bunu zaten kendisine anlattım marka takıntısı gibi bir şey sanırım. Biraz araştırdım hatta seçtiğim özelliklerin birkaçı Gigabyte markasına aitmiş ama kasa ondan kart bundan kafasında olmadığından ucuza gelmesine rağmen durum Casper gibi duruyor.
Sorma ya. Casper 3 bin liralık dizüstüyle 8 bin liralık Hp,Dell,Lenovo karşılaştırılar. Sonra o kötü şu kötü. Markanın önerilmemesinin en temel sebebi verilen hizmet olmalı en azından. Yoksa ikisinde de aynı işlemci aynı yazılım ıvır zıvır kullanılıyor. Özellikle Casper'daki algının geçmiş yıllarda birçok kişinin deneyimlediği eski kasalardan falan geldiğini tahmin ediyorum.
Şöyle halen daha bu sistemde de ucuz ve kalitesiz şeyler var anakart yada işlemci-anakart seçimi gibi özellikle biraz araştırınca gördüm Teknosa gibi sadece belli başlı özelliklerin yazılıp satıldığı yerde iş biraz sürpriz yumurtaya dönüyor ama kendi sitesinde biraz özellikleriyle oynayınca psu ve anakart gibi iyi bir şey seçince güzel bir sistem oluyor fiyatı hariç tabii.

Son düzenleme:
Bunu zaten kendisine anlattım marka takıntısı gibi bir şey sanırım. Biraz araştırdım hatta seçtiğim özelliklerin birkaçı Gigabyte markasına aitmiş ama kasa ondan kart bundan kafasında olmadığından ucuza gelmesine rağmen durum Casper gibi duruyor.
Konuyu okutun direkt. Bizim gibi kullanıcıların yorumlarını görsün. Birde alta atacağım videoyu izlet daha iyi olur.

Gigabyte ne kadar iyi olsa bile diğer parçalardan emin değiliz. Özellikle PSU Corsair olsa bile kronik sorunlu olabiliyor.

Servis olarak her parçanın kendine ait garantisi olması çok daha iyi. Bilgisayarda bir sorun çıktığında ya da bilgisayarı donanım olarak güncellemek istediğinde servise muhtaçsın. Servis sana çok fazla sorun yapabilir. Ama her parçanın ayrı ayrı garantisi olması çok daha iyi. Üstelik 15 bin TL vermeye hazırsınız alacağınız parçalar kaliteli olacağı için hiç bir sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız hemen çözeceklerine eminim.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video eski olsa bile iş görüyor halen.

Geri
Yukarı