Casper Excalibur G650 nasıldır?

Cihazı 2 haftadır kullanıyorum. Cihazın malzeme kalitesi çok iyi. Parmak izi tutmuyor. Farklı bir plastik yapı mevcut üzerinde. Gaming gibi bir duruşu yok aslında hem iş hem oyun anlamında gayet iyi bir duruşa sahip. Turkuaz renkte klavye yazıları mevcut. Çift fan ve 3 hava çıkışı var. Cpu bölümünde 2 çıkış var. Gpu bölümünde ise 1 çıkış var. Şuan en çok yorduğum oyun Battlefield 1 oldu. En yüksek ayarlarda sürekli akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Oyunun sistem kullanımlarını özet geçtiğimde ise :
  • RAM kullanımı 9 GB/16 GB.
  • Ekran kartı kullanımı %70-%80.
Cpu Kullanımı %80-%95.<br />Ekran kartı sıcaklık değeri maximum 75 derece iken işlemci sıcaklik değeri maximum 85 dereceye kadar ulaştı. Gaming serisine göre ince bir cihaz olduğundan dolayı sağ tarafraki klavye bölümünde biraz sıcaklık hissediliyor. Cihazın alt kapagındaki büyük ızgaralar sayesinde iyi bir hava girişi var. Ses sistemi çok iyi. 2+1 Dolby çok güçlü ve net ses veriyor. Ssd sayesinde cihazın açılma süresi maximum 5 saniye sürüyor. Power düğmesine bastığım anda ekrana Excalibur yazısı ve hemen 3 saniye içinde masaüstü karşıma geliyor. I7 7700HQ max. 3 80 GHZ frekans hızına ulaşıyor. Bir örnek verecek olursam CSGO gibi düşük sistem isteyen oyunlarda Turbo Boost devreye girmiyor. 2.80 GHZ frekans hızında çalışıyor. Ve en yüksek ayarlarda minimum 150 FPS alabiliyorum. RAM'ler 2x8GB 2400MHZ değerinde çalışıyor. En fazla Ram kullanımına GTA 5 oynarken rastladım. Sistemle beraber 12 GB Ram kullanıyordu. Performansından kesinlikle ödün vermiyor.

İşlemci sıcaklığı 85 dereceye çıksa bile takılma donma gibi hiç bir şeye rastlamadım. Ekran kartı pek ısınmıyor. Anlaşılan Casper bu sefer soğutma sistemini yorumlara dikkat ederek yapmış. Bu kadar ince cihazın kolay soğuması çok iyi. G600 serisi yeni bir seri. Ben 4.999 Liraya aldım. Almak isteyenler varsa 5.499 liraya GTX 1060 versiyonlu G660 serisini alabilirsiniz. Cihaz Windows 10 Home Premium Edition lisansına sahip. Ben çok memnunum. Cihazın kendi içerisinde programı mevcut. OverClock yapıp ısı değerlerini sürekli kontrol edebiliyorsunuz.

Son olarak cihaz hazır driverları kurulu %100 batarya ile geliyor. Oyun hediyesi olarak Rocket League mevcut. İncelemem bu şekilde. Umarım faydalı olmuşumdur.
Herkese yorumları için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu 80-85 dereceye çok diyip Monster önerenler sanırım Monster'ın oyunlarda 50-60 derecede falan çalıştığını sanıyor. Burada Casper için verilen değerlerin aynısını görüyorsunuz arkadaşlar! 4 ay kullandım, elime fırsat geçince de değiştirdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı