Casper Excalibur G650 batarya sağlığı

ozyurek0123

Decapat
Merhaba arkadaşlar 2 sene önce G650 i7 7700HQ 1050 16 GB RAM 128 GB SSD+1TB HDD modelini almıştım. Bugün pilde işlem yaparken birden şarjı bitti kapandı ama uyarı vermedi kapanırken şarj durumu %30'un üstündeydi. Daha sonra pil sağlığına baktığımda aşağıdaki fotograftaki gibi değerleri gördüm. 2 senede bu sağlığa düşmesi çok değil mi sürekli prizde oyun oynadığım halde arada şarjı bitirip ful yapıyordum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-04 at 13.48.15.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-04 at 13.48.15.jpeg
    174,4 KB · Görüntüleme: 239
Normal değil. Belki de düşmemiştir. Pil kalibrasyonu yapın.

-Pili tamamen doldurun.
-Bilgisayarın pilini tamamen bitirin. Kendini kapattıktan sonra da açmaya zorlayın ki, tamamen bitsin.
-Bilgisayarı tamamen kapalı konumda tam şarj olana kadar şarj edin.

Bundan sonra tekrar kontrol edin. Daha doğru veriler çıkacaktır.

Normal değil. Belki de düşmemiştir. Pil kalibrasyonu yapın.

-Pili tamamen doldurun.
-Bilgisayarın pilini tamamen bitirin. Kendini kapattıktan sonra da açmaya zorlayın ki, tamamen bitsin.
-Bilgisayarı tamamen kapalı konumda tam şarj olana kadar şarj edin.

Bundan sonra tekrar kontrol edin. Daha doğru veriler çıkacaktır.

Hocam yetikili servisle görüşüp aynısını yaptım sağlık 75 seviyesine geldi birkaç defa daha yapsam zarar verir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-04 at 14.23.31.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-04 at 14.23.31.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 195
Hocam yetkili servisle görüşüp aynısını yaptım sağlık 75 seviyesine geldi birkaç defa daha yapsam zarar verir mi?

Bunu yapman pilinin sağlığını arttırmıyor. Sağlık seviyen ne ise o değeri açığa çıkartıyor. Tam kalibrasyon yapamadıysanız bir kere daha yapabilirsiniz. Ancak 2 kere yapınca daha iyi olacak diye bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı