Casper Excalibur G770 dahili monitöründe kasma

Lerger98

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Casper Excalibur diz üstü bilgisayarımda oyun oynarken kendi dahili monitöründe anlık takılmalar, droplar yaşıyorum ancak HDMI yardımıyla başka bir monitöre bağladığımda sorun ortadan kalkıyor ve akıcı şekilde oyunu oynayabiliyorum bunun nedeni nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, Casper Excalibur diz üstü bilgisayarımda oyun oynarken kendi dahili monitöründe anlık takılmalar, droplar yaşıyorum ancak HDMI yardımıyla başka bir monitöre bağladığımda sorun ortadan kalkıyor ve akıcı şekilde oyunu oynayabiliyorum bunun nedeni nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Dahili ekranın bağlantısında sıkıntı olmuş olabilir.

Görüntüyü İntel GPU vermeyince İntel GPU devre dışı kalıyor. (Denebilir.)
Bu sayede işlemcinin diğer elemanları rahatlıyor olabilir. İntel GPU çünkü sistemin iyi Watt çekmesine sebep olabiliyor. Watt azalırsa ısınma azalır. Isınma azalırsa ısınma konusunda sıkıntı yaşaması muhtemel cihazınız daha az ısınır daha iyi performans verir.

Hele ki İntel GPU yüzünden EDP sorunu yaşıyorsa sisteminiz; adeta bayram eder.

Dahili ekranın bağlantısında sıkıntı olmuş olabilir.
Anladım teşekkür ederim. Böyle bir sorunda ne yapmam gerekiyor? Yetkili servisler bu durumla ilgilenir mi sizce?
Görüntüyü İntel GPU vermeyince İntel GPU devre dışı kalıyor. (Denebilir.)
Bu sayede işlemcinin diğer elemanları rahatlıyor olabilir. İntel GPU çünkü sistemin iyi Watt çekmesine sebep olabiliyor. Watt azalırsa ısınma azalır. Isınma azalırsa ısınma konusunda sıkıntı yaşaması muhtemel cihazınız daha az ısınır daha iyi performans verir.

Hele ki İntel GPU yüzünden EDP sorunu yaşıyorsa sisteminiz; adeta bayram eder.
Bu durumda cihazımda sorun olmadığını mı söylüyorsunuz? Pek anlayamadım. Teşekkür ederim

Anladım teşekkür ederim. Böyle bir sorunda ne yapmam gerekiyor? Yetkili servisler bu durumla ilgilenir mi sizce?

Bu durumda cihazımda sorun olmadığını mı söylüyorsunuz? Pek anlayamadım. Teşekkür ederim
Sisteminde sorun yok. Ama istersen daha fazla yardımcı olabilirim.

Teşekkür ederim. Biraz daha yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Buradan ilgili yazılımı yükleyip klasöre çıkartın. Sonra çalıştırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Bu arada işlemcinizi de belirtin.

İşlemcim İ5-10300h.
İşlemcim İ5-10300h.
Buradan ilgili yazılımı yükleyip klasöre çıkartın. Sonra çalıştırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Bu arada işlemcinizi de belirtin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    226,9 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    63,7 KB · Görüntüleme: 35
İşlemcim İ5-10300h.
Şu rehberi yapar mısın? Yaptığına değecek.

Senin sorununu görüyorum az çok ve halledilebilir. Tabi istediğim kısımlar açılırsa.

Şu rehberi yapar mısın? Yaptığına değecek.

Senin sorununu görüyorum az çok ve halledilebilir. Tabi istediğim kısımlar açılırsa.
hocam CPU Core, CPU Cache için -90 veya -95 ; Intel GPU ve iGPU Unslice için -80 en verimli oluyor, bende de aynı laptop aynı işlemci var sorun yaratmıyor. Ona rağmen ısınma problemi oluyorsa turboları 4ghz'de sabitlemede fayda var

Yeni konular

Geri
Yukarı