Casper Excalibur G770 rastgele donuyor

esercan57

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Casper Excalibur G770 aldım. Ağustos ayında geçen yıl.
Neyse iyi hoş FPS düşmesi şükür hiçbir sorun yok. Sıcaklıklar GPU CPU Max 75 76 derece.
Herhangi bir şey yaparken günün herhangi bir saati tamamen donuyor PC, bazen buzz sesiyle oluyor bazen sessiz. Tamamen donuyor tuştan kapatmam gerekiyor.
Günde 2-3 defa yapıyor bunu. Denediğim şeyleri ve sistemimi aşağıya bırakıyorum.

Termal macun değişimi.
PSU değişimi.
Format 6 7 defa.
Fan değişimi.
Driverların hepsi tamamen güncel. BIOS güncel.

Sistem:
GTX 1650.
8 GB RAM Crucial 3200 MHz.
i5-10300H 2.5 GHz to 4.5GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune ile HDD, CrystalDiskMark ile SSD Sağlık testi gerçekleştirip, sonuçları bizimle paylaşın.

Neyse iyi hoş FPS düşmesi şükür hiçbir sorun yok. Sıcaklıklar GPU CPU Max 75 76 derece.
Herhangi bir şey yaparken günün herhangi bir saati tamamen donuyor PC, bazen buzz sesiyle oluyor bazen sessiz. Tamamen donuyor tuştan kapatmam gerekiyor.
Günde 2-3 defa yapıyor bunu. Denediğim şeyleri ve sistemimi aşağıya bırakıyorum.

Termal macun değişimi.
PSU değişimi.
Format 6 7 defa.
Fan değişimi.

Sistem:
GTX 1650.
Casper gene şaşırtmadı, ne zamandır bu sorunu yaşıyorsunuz? Ve psu olarak ne kullanıyorsunuz? Furmark ve Prime95'i aynı anda açar mısınız? Sorun çıkmazsa memtest ile belleklerinizi test ediniz. Eğer çözülmezse sorun anakartta olabilir ve bence anakartında voltaj ve GHZ ayarı yaptığında o sorun da çözülecek.

Casper gene şaşırtmadı, ne zamandır bu sorunu yaşıyorsunuz? Ve psu olarak ne kullanıyorsunuz? Furmark ve Prime95'i aynı anda açar mısınız? Sorun çıkmazsa memtest ile belleklerinizi test ediniz. Eğer çözülmezse sorun anakartta olabilir ve bence anakartında voltaj ve GHZ ayarı yaptığında o sorun da çözülecek.
G770 kullanıyor, laptop.

Hocam başka bir forumda sizin sorununuzla ayı sorun var ama laptop markası HP ama adımlar sizin içinde uygun altta verilenleri yaparsanız belki düzelir düzelmezse tek çare galiba servise yollamak.

Hocam asıl soru laptoplarda PSU mu vardı? Ya da bu arkadaş PSU diye kastederek neyi değiştirdi?🤨🤔
Aynen hocam birkaç parçayı karıştırmışta olabilir.

Termal macun değişimi.
PSU değişimi.
Format 6 7 defa.
Fan değişimi.

Sistem:
GTX 1650.
Kardeşim bende aynı pc yi kullanıyorum bende yapmıyor bence servise gönder garantisi vardır.

Geri
Yukarı