Casper Excalibur G780 i7-10750H undervolt yapılamıyor

m3c

Hectopat
Herkese merhaba. Casper Excalibur'un G780 modeline sahibim, ve kendisi her türlü oyunda 96 derece olmayı başarıyor. İşlemcim i7 10750H ne ThrottleStop ne de Intel XTU'de undervolt yapamıyorum. Undervolt yapmayı denediğimde olan şeyleri ek olarak gönderiyorum. Diğer markalar aynı işlemci ile rahatlıkla undervolt yapabiliyorken ben neden yapamıyorum?
Ekran görüntüsü 2020-12-26 235456.png
Ekran görüntüsü 2020-12-26 235537.png

Casper'ın herhangi bir kontrol merkezi uygulaması yüklü mü? Otomatik açılmasını kapatıp yeniden başlattıktan sonra deneyin. Çünkü bu tip uygulamalarda kendi güç şemasını uygulayan hizmetler eklenebiliyor.

Senin yanında etkin yazmıyor ama sorun buradan kaynaklı olmasın. Yani sadece gaming yazıyor şuan text modda olabilir misin ?
Etkin olduğundada denedim aynı şekilde

edit:tamam dostum internetten araştırdım cmd'ye bir komut yazdım ve çıktı.Artık bende maksimum işlemci frekansını sınırlayabileceğim teşekkürler.
Casper'ın herhangi bir kontrol merkezi uygulaması yüklü mü? Otomatik açılmasını kapatıp yeniden başlattıktan sonra deneyin. Çünkü bu tip uygulamalarda kendi güç şemasını uygulayan hizmetler eklenebiliyor.
Evet yüklü. Ve Casper'ın uygulamasını başlangıçta elle kendim açıyorum seten.

Etkin olduğundada denedim aynı şekilde

Edit: Tamam dostum internetten araştırdım CMD'ye bir komut yazdım ve çıktı. Artık bende maksimum işlemci frekansını sınırlayabileceğim teşekkürler.

Evet yüklü. Ve Casper'ın uygulamasını başlangıçta elle kendim açıyorum seten.

Tamamdır sıcaklık farkını yazarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı