Casper Excalibur G850 BIOS güncelleştirme

KralRaen

Decapat
Merhaba bana mail yoluyla BIOS dosyası yolladılar Casper marka notebook kullanıyorum USB'yi Rufus programı ile FreeDOS yaptım yeniden başlatıp F2 ile BIOS'un içinden USB'yi en üste aldım kaydedip çıktım.
An operating System wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating System
Şeklinde yeniden başlatın diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Attığınız resimdekilerin 2 side disable mi olması gerekiyor?
Bir de elimdeki BIOS dosyalarını USB'ye attıktan sonra BIOS bölümünden tam ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz?
gasd.png

Bu şekilde Rufus yapıp BIOS dosyalarını içine attım fakat BIOS kısmından hangi ayarları yapmam gerekiyor o kısımı bilmiyorum ilk defa BIOS güncelleyeceğim hiçbir bilgim yok çünkü BIOS kısmından.
hsdf.png

BIOS ekranında ne yapacaklarını zaten yazıyorum yukarıda, ayrıca ilk defa BIOS yapıyorsanız çok dikkatli olun başarısız olursanız bilgisayarın BIOS'u çökebilir bu durumda bilgisayarın servise gitmesi gerekli, hatanın dönüşü olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı