Casper Excalibur G850 BIOS güncelleştirme

KralRaen

Decapat
Merhaba bana mail yoluyla BIOS dosyası yolladılar Casper marka notebook kullanıyorum USB'yi Rufus programı ile FreeDOS yaptım yeniden başlatıp F2 ile BIOS'un içinden USB'yi en üste aldım kaydedip çıktım.
An operating System wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating System
Şeklinde yeniden başlatın diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Peki size şöyle bir şey soracağım BIOS açtım diyelim kurulumu otomatik olarak mı gerçekleştiriyor yoksa ayar mı yapmamız gerekiyor açıldığını varsayarak?
Bu bootable değil ki. Winflash64'ü yönetici olarak çalıştır gerisini o halletmesi lazım.

Winflash64'ü çalıştırdığım zaman siyah pençere açılıp kapanıyor.

Buradan bakarak devam et yap, BIOS altından sadece belleği boot edeceksin, gerisini AFUDOS ile yapacaksın.

Buradan bakarak devam et yap, BIOS altından sadece belleği Boot edeceksin, gerisini afudos ile yapacaksın.

USB bellek bootable işlemini başarıyla tamamladım resimdede gösterdiğim gibi fakat afudos kısmındaki komutların hepsini mi yazmam gerekiyor BIOS kısmından o kısmı pek anlayamadım.
Casper eziyet çektiriyor baksana iyi ki Casper almamışım zamanında.

Casper'in şu anda BIOS kısmı biraz karışık orayı çözemedim onun haricinde hiçbir sıkıntısını görmedim genelde Windows 10 sıkıntılı oluyor 2 senedir kullanıyorum ve gayet memnunum.

Galiba ben seninle iletişim kuramıyorum, belki başka arkadaş yardım edebilir, zaten sana yapacaklarını anlatmıştım.

Hayır anlattıklarınızı anladım fakat bu linkteki kısmı biraz çözemedim ilk defa BIOS güncelleyeceğim genelde F2 ile BIOS'u açıp SATA Controller kısmını disable yapıp çıkıp F12 basıp USB'yi seçmem gerekiyor diye biliyorum fakat ondan sonrası otomatikmi kuruyor yoksa bu sitedeki verdiğiniz komutlarımı uygulamam gerekiyor.
Galiba ben seninle iletişim kuramıyorum, belki başka arkadaş yardım edebilir, zaten sana yapacaklarını anlatmıştım.

kurulum otomatikmi olucak o konu hakkında bilgi verirseniz gerisini hallederim
yardımlarınız için teşekkür ederim teknik servise götürüp biosu orda güncellemeyi düşünüyorum konu kapatılabilir.

Hocam öncelikle gerekli değilse bios update yapmanıza gerek yok ki laptop bu zaten denenip gönderilen bios. Bende de Casper C5K var bios güncellemesini sistem açıkken yapıyordu, win64flash uygulamasını açtığımda cmd ekranı gelip güncelleme yapıp resetliyordu kendini.

Hocam öncelikle gerekli değilse bios update yapmanıza gerek yok ki laptop bu zaten denenip gönderilen bios. Bende de Casper C5K var bios güncellemesini sistem açıkken yapıyordu, win64flash uygulamasını açtığımda cmd ekranı gelip güncelleme yapıp resetliyordu kendini.

win64flash uygulamasını yönetici olarak başlattığımda cmd ekranı açılıp hemen kapanıyor bende neden acaba bir bilgin varmı peki

win64flash uygulamasını yönetici olarak başlattığımda cmd ekranı açılıp hemen kapanıyor bende neden acaba bir bilgin varmı peki
CMD ekranında uygulamanın olduğu klasöre gidip şu şekilde çalıştırarak bir çıktı alabilirsiniz. Eğer hala bir çıktı almıyorsanız Casper desteğe mail atarak gerekli desteği alabilirsiniz çok ilgililer her türlü konuda yardımcı oluyorlar. Örneğin benim sistemimde m2 sata portu varmış fakat NVMe gibi tek çentikliydi mail attıktan 1 gün portun teknik detaylarını ve uygun ssd modellerini attılar.
Ekran Görüntüsü (437).png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı