Casper Excalibur G870 Valorant'ta düşük FPS veriyor

Moonlit Wanderer

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 ay önce Casper Excalibur G870 model bir laptop aldım. Laptopu oyun oynamak ve günlük işlerimi yapmak için kullanıyorum. Maalesef bu laptopta bazı performans problemleri yaşıyorum.

Problemler:
  • Valorant'ta FPS düşmesi: Oyunu oynarken FPS'nin 400'e kadar çıkıp 200'e kadar düşmesi oyun deneyimimi olumsuz etkiliyor.
  • Roblox'ta FPS sınırını kaldırmasına rağmen 100-90 FPS'lerde takılma: Roblox gibi nispeten basit bir oyunda bile FPS'nin düşmesi ve takılmalar olması can sıkıcı.
Bu laptopu almadan önce HP Victus 16-S0047NT model bir laptop almıştım ve iade etmiştim. HP Victus'ta ise Valorant'ta 400 FPS'nin altına düşmeyen bir performans almıştım.

Casper Excalibur G870 Laptop Linki: https://www.hepsiburada.com/casper-...-15-6-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00005XPDSK

HP Victus 16-S0047NT Laptop Linki: https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-6g0f1ea-pm-HBC00002C4E42

Bir video: VALORANT 2024-04-09 04-40-06

Son düzenleme:
Sıcaklıklar ne durumda Excalibur almasaydınız keşke soğutma problemleri var ve siz o sorunlu Excalibur'a o kadar para mı verdiniz? Hocam delirmiş olmalısınız 35-40 K arası mükemmel laptoplar var 4060, hemen iade etmelisiniz o Excalibur tenekesini.

Sıcaklıklar ne durumda Excalibur almasaydınız keşke soğutma problemleri var ve siz o sorunlu Excalibur'a o kadar para mı verdiniz? Hocam delirmiş olmalısınız 35-40 K arası mükemmel laptoplar var 4060, hemen iade etmelisiniz o Excalibur tenekesini.
36000 TL ydi aldığım zaman, sıcaklık değerleri çok yüksek değil, bende diyorum keşke almasaydım diye ama yapacak bir şey yok baba faktörü olduğu için

Son düzenleme:
Eve geçince Valorant'a girip değerleri ileteyim.

Reis CPU sıcaklığını göremiyorum, GPU ise 54 55 derecelerde takılıyor.

Oyuna girdikten bir süre sonra 76 derecelere kadar çıktı

Önemli olan işlemci sıcaklığı ve kullanımlar MSI Afterburner indirip hem sıcaklıklara hem de ekran kartı ile işlemci kullanımlarına bakın anlık bir darboğaz ile FPS düşmesi yiyor olabilirsiniz. 20-30DK oynanış sonrasında bu değerleri yazarsanız güzel olur.

Önemli olan işlemci sıcaklığı ve kullanımlar MSI Afterburner indirip hem sıcaklıklara hem de ekran kartı ile işlemci kullanımlarına bakın anlık bir darboğaz ile FPS düşmesi yiyor olabilirsiniz. 20-30dk oynanış sonrasında bu değerleri yazarsanız güzel olur.

Hemen deneyip ileteceğim, teşekkürler.

Önemli olan işlemci sıcaklığı ve kullanımlar MSI Afterburner indirip hem sıcaklıklara hem de ekran kartı ile işlemci kullanımlarına bakın anlık bir darboğaz ile FPS düşmesi yiyor olabilirsiniz. 20-30dk oynanış sonrasında bu değerleri yazarsanız güzel olur.

Reis nasıl bakacağım hakkında bilgi verir misin, pek bilmiyorum Afterburner.

Hocam buradan pek anlaşamıyoruz Discord kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hemen orada halledelim.

Son düzenleme:

Uygulamayı güzelce kurduktan sonra ayarlar kısmından:

Ekran Görüntüsü (540).png

İzleme kısmına geliyoruz burada CPU Temperature CPU Usage GPU Temperature GPU Usage
RAM Usage ve FPS'i teker teker seçip OSD de göster i açıyoruz.
Sonrasında:

Ekran Görüntüsü (542).png

Bilgi Ekranı OSD kısımına gelip buradan göstergeyi hangi tuş ile açıp kapatacağınızı seçiyorsunuz istediğiniz bir tuşa atayın
Dediklerimi yaptıktan sonra oyuna girip göstergeyi açın biraz oynayın en az 30DK ve sonuçları yazın veya ekran görüntüsü olarak atın ek olarak oyun içi grafik ayarlarınızıda paylaşır mısınız?

Eğer MSI Afterburner'i halen anlamadıysanız
Yardımcı olabilir.

Hocam buradan pek anlaşamıyoruz Discord kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hemen orada halledelim.

Discord kullanıyorum fakat Discord vesaire paylaşmak yasak mı bilmiyorum. Son dediklerimi yaptıktan sonra çözüme ulaşamazsak Discord aramadan halledebiliriz.

Uygulamayı güzelce kurduktan sonra ayarlar kısmından:

Eki Görüntüle 2170701

İzleme kısmına geliyoruz burada CPU temperature CPU usage GPU temperature GPU usage.
RAM usage ve FPS'i teker teker seçip OSD de göster i açıyoruz.
Sonrasında:

Eki Görüntüle 2170703

Bilgi ekranı OSD kısımına gelip buradan göstergeyi hangi tuş ile açıp kapatacağınızı seçiyorsunuz istediğiniz bir tuşa atayın.
Dediklerimi yaptıktan sonra oyuna girip göstergeyi açın biraz oynayın en az 30dk ve sonuçları yazın veya ekran görüntüsü olarak atın ek olarak oyun içi grafik ayarlarınızıda paylaşır mısınız?

Eğer MSI Afterburner'i halen anlamadıysanız.
Yardımcı olabilir.

Discord kullanıyorum fakat Discord vesaire paylaşmak yasak mı bilmiyorum. Son dediklerimi yaptıktan sonra çözüme ulaşamazsak Discord aramadan halledebiliriz.

Bu gece atayım şu bilgileri inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı