Casper Excalibur G870 vs ASUS TUF Gaming A15

Bütçe
30.000 TL

saHran

Decapat
Yer
Ankara
Arkadaşlar 2 tane laptop buldum.

Casper Excalibur g870.

ASUS TUF Gaming a15.
https://app.hb.biz/SMqhgelVgZi0

İkisi dikkatimi çekti.
Excalibur da 4060 var ASUS'ta 4050 var.
Fakat Excalibur da sanırım ekran kartı 105W.
Ama ASUS'ta 140W diyor ASUS'un tek sorunu 8 GB RAM var ve ekran kartı 6 GB.

Sizce hangisi daha iyi? Uzun süreli bir istiyorum Gaming laptoplarda olan ısınma sorunları var. Bunların hangisi minimum ısınma yapar?
Ve Monster'daki gibi sürekli teknik sorunlar servis olayları vesaire yaşamak istemiyorum.

Bu nasıl karşılaştırma ya ? Kafam karıştı. 😂
İkisi fiyatlandırma olarak çok farklı laptoplar dolayısıyla alıcıları ve hitap ettiği kesimde farklı. Asus genelde özellikle mağazalarda dehşet marka fiyatı koyuyor ürüne. Casper'da böyle bir durum tabii ki yok o yüzden 4060 alabiliyorsunuz ama global markalar karşısında her türlü gerideler. Kalite olarak mesela anakartı biraz kötü ve İntel işlemcileri çok ısınıyor bu cihazda. Anakartı kötü cihazda sorun çıkarmaya müsait oluyor tabii ki.

Gpu ağırlıklı oyun oynayacaksan şahsen 4060 al derim ama işlemci ağırlıklı işlerde de veya oyunlarda kullanacaksan G870 biraz sıkıntılı o tarafta. Nitro 5 veya Nitro 16 en iyi modeller bu konuda. Casper ise en ucuz 4060 laptop olduğu için sanırım o fiyatlara global tarafta 4060 bulamazsınız. Çok arada bir konu tavsiyem bir kaç k daha çıkıp Nitro serisi almanız.

Bu ikisini düşünebilirsin. Casper'dan daha iyiler. Lenovo panel olarak ghosting çıkabiliyor diyorlar ama daha sağlam cihazlar. TUF ve G870 o kadar F/P laptop değiller. G870 4050 almaktan daha iyi tabii ki ama işlemcisi thermal yediğinde oyunlarda düşük w çekiyor inanılmaz derecede. TUF ise batarya süresi ve sRGB oranı gibi değerleri güzel ama ghosting var ve thermal yemese de sanırım ısınan bir cihazdı. En mantıklısı LOQ ve Nitro. Casper'ın işlemcisi işlemci canavarı oyunlarda sürekli 90 derecelerde. İki laptopu da önermiyoruz ama ikisi de clevo değil en azından. Casper alırsan performans daha iyi olur, Asus alırsan kalite daha iyi olur. En iyisi Acer veya LOQ almak. 🙃
Ayrıca alacaksanız sanırım indirim var attığınız linkte o 5 gün sonra bitiyor galiba.

Son düzenleme:
Bu nasıl karşılaştırma ya? Kafam karıştı. 😂
İkisi fiyatlandırma olarak çok farklı laptoplar dolayısıyla alıcıları ve hitap ettiği kesimde farklı. ASUS genelde özellikle mağazalarda dehşet marka fiyatı koyuyor ürüne. Casper'da böyle bir durum tabii ki yok o yüzden 4060 alabiliyorsunuz ama global markalar karşısında her türlü gerideler. Kalite olarak mesela anakartı biraz kötü ve Intel işlemcileri çok ısınıyor bu cihazda. Anakartı kötü cihazda sorun çıkarmaya müsait oluyor tabii ki.

GPU ağırlıklı oyun oynayacaksan şahsen 4060 al derim ama işlemci ağırlıklı işlerde de veya oyunlarda kullanacaksan G870 biraz sıkıntılı o tarafta. Nitro 5 veya Nitro 16 en iyi modeller bu konuda. Casper ise en ucuz 4060 laptop olduğu için sanırım o fiyatlara global tarafta 4060 bulamazsınız. Çok arada bir konu tavsiyem birkaç k daha çıkıp Nitro serisi almanız.

Bu ikisini düşünebilirsin. Casper'dan daha iyiler. Lenovo panel olarak ghosting çıkabiliyor diyorlar ama daha sağlam cihazlar. TUF ve G870 o kadar F/P laptop değiller. G870 4050 almaktan daha iyi tabii ki ama işlemcisi thermal yediğinde oyunlarda düşük W çekiyor inanılmaz derecede. TUF ise batarya süresi ve sRGB oranı gibi değerleri güzel ama ghosting var ve thermal yemese de sanırım ısınan bir cihazdı. En mantıklısı LOQ ve Nitro. Casper'ın işlemcisi işlemci canavarı oyunlarda sürekli 90 derecelerde. İki laptopu da önermiyoruz ama ikisi de Clevo değil en azından. Casper alırsan performans daha iyi olur, ASUS alırsan kalite daha iyi olur. En iyisi Acer veya LOQ almak. 🙃
Ayrıca alacaksanız sanırım indirim var attığınız linkte o 5 gün sonra bitiyor galiba.

Nitro hoşuma gitti fakat herhangi bir problem çıkarır mı kronik sorunlar vb.

Forumda en çok önerilen cihaz hocam sorun çıkarsa buraya konu açın zaten forumun bilgili kişileri gelir bir de performansı da çok iyi. Kargoda darbe vs. almazsa sorun çıkmaz.

G870 mesela 180W adaptör kullanıyor, Nitro serisi 300W'a kadar geliyor diye biliyorum ve Nitro serilerinin bazıları sıvı metal macuna sahip.

Son düzenleme:
Forumda en çok önerilen cihaz hocam sorun çıkarsa buraya konu açın zaten forumun bilgili kişileri gelir bir de performansı da çok iyi. Kargoda darbe vs. almazsa sorun çıkmaz.

G870 mesela 180W adaptör kullanıyor, Nitro serisi 300W'a kadar geliyor diye biliyorum ve Nitro serilerinin bazıları sıvı metal macuna sahip.

Nitro 5'i satın aldım umarım memnun kalırım.
Ürün gelince görüşlerimi size bildiririm.

Bu sistemi aldım işlemcisi daha iyi geldi fakat 8 GB RAM var garantisi var ise RAM takviyesi yaparsam garanti dışına çıkar mı veya bir problem olur mu?

Son düzenleme:
Bu sistemi aldım işlemcisi daha iyi geldi fakat 8 GB RAM var garantisi var ise RAM takviyesi yaparsam garanti dışına çıkar mı veya bir problem olur mu?
Şimdiden hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Sorunuza gelecek olursam her firmanın garanti kapsam sınırı değişik oluyor. Koruma bandı vs. çıkabilir belki de ya bu forumda yeni konu açın dönen olur ya da Acer'e mail atın. Casper'a atmıştım ben mesela direkt dönüş yaparlar kısa sürede. Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim bu arada baya şeyden bahsetmiş bende rastgele denk geldim elinizdeki laptopla aynı cihaz sanırım driver vs. kurmak önemli sonuçta yardımı belki dokunur diye bırakıyorum buraya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu arada G870 kullanıcısıyım, sizin driverlar çok daha kalite birde aynı donanıma rağmen bizde fanlar maksimum 5500 RPM ve manuel ayarlayamıyoruz sizin burada baya avantajınız oluyor.

Şimdiden hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Sorunuza gelecek olursam her firmanın garanti kapsam sınırı değişik oluyor. Koruma bandı vs. çıkabilir belki de ya bu forumda yeni konu açın dönen olur ya da Acer'e mail atın. Casper'a atmıştım ben mesela direkt dönüş yaparlar kısa sürede. Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim bu arada bayağı şeyden bahsetmiş bende rastgele denk geldim elinizdeki laptopla aynı cihaz sanırım driver vs. kurmak önemli sonuçta yardımı belki dokunur diye bırakıyorum buraya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu arada G870 kullanıcısıyım, sizin driverlar çok daha kalite bir de aynı donanıma rağmen bizde fanlar maksimum 5500 RPM ve manuel ayarlayamıyoruz sizin burada bayağı avantajınız oluyor.

Çok teşekkür ederim ürün elime ulaştığında yeni konuyu başlatacağım mail konusuna gelirsek biraz yardımınız gerekecek müsait olduğunuz bir zamanda isterseniz halledelim.
Tekrardan her şey için teşekkürler \m/

Nitro 5'i satın aldım umarım memnun kalırım.
Ürün gelince görüşlerimi size bildiririm.

Cihazı deneyimleyince bilgilendirir misin? Bende almayı düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim ürün elime ulaştığında yeni konuyu başlatacağım mail konusuna gelirsek biraz yardımınız gerekecek müsait olduğunuz bir zamanda isterseniz halledelim.
Tekrardan her şey için teşekkürler \m/
Beni etiketleyin müsaitsem dönerim zaten. Aslında zor bir şey değil zaten o ram muhabbeti, firmaların politikaları sadece sıkıntılı biraz ki koruma bandı vs. yoksa ve siz kendiniz veya birileri o kasa açıkken zarar vermezse garanti dışı genelde kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı