Casper Excalibur laptop fanı aniden hızlandı yavaşlamıyor

orkunnq

Decapat
Daha fazla  
Casper Excalibur laptopum var tarayıcıda kullanırken aniden aşırı hızlandı bu kadar hızlı oyunlarda bile dönmüyor kapattım hemen bilgisayarı yeniden açtım hala aynı. Boşta da yükte de değişim yok işlemci sıcak değil normalde boşta 50-60 derece olurdu şu an haliyle 40 derece. 1.5 saat geçti üzerinden 1 saniye yavaşlamadı nasıl çözebilirim?

Casper Excalibur laptopum var tarayıcıda kullanırken aniden aşırı hızlandı bu kadar hızlı oyunlarda bile dönmüyor kapattım hemen bilgisayarı yeniden açtım hala aynı. Boşta da yükte de değişim yok işlemci sıcak değil normalde boşta 50-60 derece olurdu şu an haliyle 40 derece. 1.5 saat geçti üzerinden 1 saniye yavaşlamadı nasıl çözebilirim?
MUX Switch ile diğer ekran kartına geç, performans modundan çık.

MUX Switch ile diğer ekran kartına geç, performans modundan çık.

MUX yok galiba bende. Performans modunda değil 7000RPM'le dönüyormuş fan şaka gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    338,4 KB · Görüntüleme: 19
O zaman MUX var mı bilemem, iade edebiliyorsan et. Servise götürsen bile normal cihazı soğutmak için yapıyor deyip geçiştirirler.

Başka çözümü yok mudur acaba iade etsem 8bin TL'ye almıştım şu anda o fiyata bunun ayarında laptop bulmam imkansız gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı