Casper N220 LCD Panel Arıza Tespiti

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Casper N220 tabletimin LCD si sağlam göründüğü halde çalışmıyor. Etrafımda bu tableti kullanan tanıdığım yok. Bilgisayarcıya veya teknik servise teslim etmek istemiyorum çünkü mesela flex kablosu arızalı ise ucuza değiştirip bana 'Senin LCD ni değiştirdik' deyip benden fazla para alabilirler. Evde kendim nasıl arıza tespiti yapabilirim ? Bu arada backlight falan yok yani kırık olsa görünürdü.
IMG_20190125_233020-min.jpg

IMG_20190125_233051-min.jpg

IMG_20190125_233105-min.jpg

IMG_20190125_233133-min.jpg

Güncelleme: Cihazımı en yakın teknik servise götürdüm ama Salihlideki Casper şubesi kapanmış. Sonra yaşadığım yerdeki bir bilgisayarcıya verdim Flex Kablom da ve anakartımda sorun yokmuş dediğine göre ama elinde aynı LCD panelden olmadığı için onu deneyememiş bende az önce internetten LCD panel sipariş ettim umarım yeni gelen panel çalışır.
Sipariş ettiğim panel çalışmadı bende geri iade ettim gelişme olursa yazarım arkadaşlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı