Casper N220 Tablet BIOS'u Güncelleme

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Merhaba Technopat.net. Benim bir Windows işletim sistemli bir tabetim var. Ben bu tablete sadece Windows 8 ve 10'un 32 bit işletim sistemlerini kurabiliyorum. İnternette benim bu tabletim ile BIOS menüsü ve büyük ihtimal ile chipseti de aynı olan bir cihaza rastladım. Bu cihaz için bir BIOS güncellemesi var ve BIOS'u EFI Shell yardımı ile güncelleyince 64 bit işletim sistemleri yüklenebiliyormuş. Sizce ben bu BIOS'u kendi cihazıma yüklersem cihazım brick olur mu?

Cihazım: Casper N220
Bahsettiğim Site: How to Install 64-bit BIOS on Sunchip CX-W8

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hayır o bahsettiğim link zamanında çalışmamıştı. Ayrıca Secure Boot kapatmanızı önermem ben bir kere kapatmıştım cihaz brick oldu BIOS yazılması gerekti serviste götürdüm. BIOS da şifreyle alakalı bir bölüm vardı yanlış hatırlamıyorsam oralardan şifre tanımlayınca kapatılabiliyordu. 64 Bit işletim sistemi yüklemek istiyorsanız da EFI Bootloader kullanarak Windows'u Boot eden arkadaşlar vardı internette onlara bir bakabilirsiniz. Ama Windows içinde Secure Boot doğru yapılandırılmamış hatasını alıyorsanız o hatayı gizlemek mümkün.

Yok hayır o bahsettiğim link zamanında çalışmamıştı. Ayrıca Secure Boot kapatmanızı önermem ben bir kere kapatmıştım cihaz brick oldu BIOS yazılması gerekti serviste götürdüm. BIOS da şifreyle alakalı bir bölüm vardı yanlış hatırlamıyorsam oralardan şifre tanımlayınca kapatılabiliyordu. 64 Bit işletim sistemi yüklemek istiyorsanız da EFI Bootloader kullanarak Windows'u Boot eden arkadaşlar vardı internette onlara bir bakabilirsiniz. Ama Windows içinde Secure Boot doğru yapılandırılmamış hatasını alıyorsanız o hatayı gizlemek mümkün.

Ben sadece cihaza Linux kuırmak istiyorum ama kapatamıyorum Secure Boot'u.

Secure Boot ile alakası yok normal Ubuntu 64 Bit i EFI mod da Rufus ile yazdırın sonra internetten bootia32.EFI dosyasını indirip USB içindeki EFI klasörüne atın sonra cihazı USB'den başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı