Casper nasıl bir marka?

Bir yorum yapmadan bir şey anlatayım, sen içinden çıkarımını yaparsın.

Bir zamanlar sistem mühendisi olarak çalışırken arkadaşlarımın olduğu şehirdeki bir şirkete girdim. Şirket aslında bildiğin satış ile ayakta kalmış bir şirketken beni bünyesine alıp kurumsal danışmanlık dalına da giriş yaptılar. Bu şirket aynı zamanda Casper'ın partnerlerinden biriydi, teknik bölümde Casper ürünlerinin tamiri de yapılıyordu ve ben de kendi işim olmadığı zamanlarda sıkılmak yerine teknik bölüme inip oradakilere yardımcı olmayı tercih ediyordum. Geçen ayların ardından fark ettim ki benim orada bulunduğum birkaç aylık sürede sıfır olarak satılmış ürünler sürekli geri geliyordu ama oranı öyle böyle değildi... Satış bölümünde satılan ürünlerin yarısı (abartı yok) birkaç ay içinde teknik servise getiriliyordu ve bu hata oranı bilinen global markalardan kat kat daha yüksek bir orandı.

Sonuç olarak şirketin teknik bölümü benim ihtiyacım olan teknik desteği de veremediği için kendime yeni bir teknik servis departmanı açmak zorunda kaldım. Şirketin önceki teknik destek birimi, birkaç ay öncesinde satılan sıfır ürünlerin tamiriyle o kadar meşgullerdi ki kurumsal danışmanlık departmanının destek taleplerine cevap bile veremiyordu.

NOT: Eski teknik bölüm kısa sürede benim teknik elemanlarıma da göz dikmeye başladığı için sürekli olay çıkardım. Yönetim şekli olarak tiranlığı tercih ettim, benim departmanlarıma girişlerini yasaklattırdım.

HP nin ısınma problemi var

Arkadaşlar Hewlett Packard gayet iyi bir marka güvenebilirsiniz. Bilgisayarların ısınma vb. sorunları bilgisayarın barındırdığı donanımlardan kaynaklanmaktadır. HP kendisi donanım üretmez. Diğer firmalardan satın alır. Bu yüzden ısınma vb. sorunlar o donanımın üreticisinden kaynaklanmaktadır. Ben bir HP Laptop kullanıcısıyım. Sistem özelliklerimi aşağıda belirttim. Benim de işlemci ısınma sorunum var ama bu HP markasından kaynaklı değil kullandığım işlemciden kaynaklıdır. İyi günler dilerim.

Marka: HP
Ekran Kartı 1: AMD RADEON R7 GRAPHİCS DDR4
RAM: 8GB
İşlemci: AMD A12-9720P,
Ekran Kartı 2: AMD Radeon 535DX DDR3
HDD : Toshiba MQ01ABD100

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka övmek gibi bir niyetim yok fakat ilk bilgisayarım 2004-2005 civarı bir dönemde Acer'dı ve belki inanmazsınız ama hala çalışıyor. Daha sonra 2013 yılında olması lazım yeni bir Acer bilgisayar daha aldım o da hala çalışıyor yeni olan aktif olarak kullanılıyor. Son serileri nasıldır bilmiyorum fakat bana göre gerçekten çok dayanıklı ürünler yapıyorlar.

Arkadaşlar gerçek bir performans istiyorsanız bakmanız gereken 3 marka var.
1- HP
2- Dell
2- Lenovo

HP ve Dell çok büyük ve köklü şirketler. Bu iki şirket bu işin ustaları. Lenovo da gayet iyi şu an şahlanma döneminde.
Marka övmek gibi bir niyetim yok fakat ilk bilgisayarım 2004-2005 civarı bir dönemde Acer'dı ve belki inanmazsınız ama hala çalışıyor. Daha sonra 2013 yılında olması lazım yeni bir Acer bilgisayar daha aldım o da hala çalışıyor yeni olan aktif olarak kullanılıyor. Son serileri nasıldır bilmiyorum fakat bana göre gerçekten çok dayanıklı ürünler yapıyorlar.

Zamanında 4000TL verip aldığım Acer Laptop 1 sene sonra bozulmuştu.(Gayet temiz kullandım)

1- HP
2- Dell
2- Lenovo

HP ve Dell çok büyük ve köklü şirketler. Bu iki şirket bu işin ustaları. Lenovo da gayet iyi şu an şahlanma döneminde.
dell isinan bir marka kuzenım laptop almıştı çift fanlı laptop yanıyodu oraya asus ta koymalısınız bence ben asus laptop kullandım daha 3 4 ay önce laptop ısınma vs yapmıyordu en ağır oyunlarda bile

1- HP.
2- Dell.
2- Lenovo.

HP ve Dell çok büyük ve köklü şirketler. Bu iki şirket bu işin ustaları. Lenovo'da gayet iyi şu an şahlanma döneminde.

Zamanında 4000TL verip aldığım Acer laptop 1 sene sonra bozulmuştu.(Gayet temiz kullandım)

Lenovo diyorsunda ben kulanıyorum GTA 3'de bile kasıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı