Casper nasıl bir marka?

Son model bir E60L Excalibur'a sahibim. Daha alalı 6ay olmadı ama garantiye bile gitti bilgisayar. 2.gün PSU problemi yaşadım ve teknik servise yolladım. Oyunlarda biraz fazla sesli çalıştığını düşünüyorum OC modelli bir işlemci olsa dahi performansına lafım yok ama ısınma yapıyor. Boşta harici ne oyun oynarsan oyna 65 derece ve üstü gidiyor FPS sabitlediğim halde.

Arkadaşlar gerçek bir performans istiyorsanız bakmanız gereken 3 marka var.
1- HP
2- Dell
2- Lenovo

HP ve Dell çok büyük ve köklü şirketler. Bu iki şirket bu işin ustaları. Lenovo da gayet iyi şu an şahlanma döneminde.

Zamanında 4000TL verip aldığım Acer Laptop 1 sene sonra bozulmuştu. (Gayet temiz kullandım.)
Marka bazında değerlendirmektense model bazında değerlendirmek daha doğru. Ama yine de böyle bir liste hazırlarken Asus ve MSI gibi markaları katmamak doğru olmamış, ki bu markalar listedekileri es geçip en üst sıra için rekabet edecek markalar.

Ben Casper bilgisayarın driverlarını bulamıyorum. Neyse ki CD'sini saklıyorduk. Driver Booster gibi yazılımlara da asla güvenmediğimden siteye girip indirmeyi yeğlerim.
Ayrıca bilgisayar acayip ısınıyor Zoom'da falan bile fan acayip yüksek hızda çalışıyor.
Alacaksanız 4 marka gerçekten de sıkıntı yapmaz:
Dell, Lenovo, HP, Asus
Isınma sorunu diyorsan ayrıca temizliği yapmıyorsan markayı suçlama, ben Casper'i temizlememe rağmen böyle mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı