Casper Nirvana NB S500 Hackintosh destekliyor mu?

atmosferabi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060, AMD Ryzen 5 3500X
Meslek
Öğrenci
RAM
8GB DDR4
Ekran kartı
NVIDIA GeForce MX230
İşlemci
Intel Core i5-10210U 1.60GHz (8 Çekirdek)
Selam, geçenlerde Nirvana NB C350 laptopla alakalı bir uyumluluk konusu açmıştım. Herhalde sülalemde Casper hastalığı var, elimde bu sefer Nirvana NB S500 model bir laptop var. Özelliklerini bırakıyorum, yorumlarınızı bekliyorum.

Model kodu: S500 1021-8D50t-g
Ürün: Epey linki

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu EFI ile deneyin.
Hocam destekleriniz için çok teşekkürler ama olmayacak heralde yine hata yine hata…

Hocam şimdi sosyaldaki ventura imajını indirdim ve yazdırdım, ardından 0.8.7 OpenCore EFI dosyasını EFI bölümüne taşıdım ve "010-laptop coffee lake_whiskey Lake.plist" dosyasını Config dosyam olarak belirledim. Biraz daha ekranda akan yazılar ilerledi ve güncel görüntü şu, EFI klasörüm ile paylaşıyorum belki bir hata vardır inceleyebilirsiniz.
EFI Klasörüm
IMG_8345.JPG

@Kleyn hocam sizin görüşünüz nedir?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    450,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Hocam test amaçlı bu EFI ile dener misiniz?

Hocam test amaçlı bu EFI ile dener misiniz?
Tamamdır hemen deniyorum.

Hocam bahsettiğiniz EFI ile denedim sonuç olarak resimde gördüğünüz hatayı aldım. Ama opencore ekranında 0.8.6 sürümünü kullandığını gördüm ancak EFI klasöründe 0.7.4 yazıyordu. Bir daha deneyip haber vereceğim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    507 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    611,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Bununla test eder misin?

Bununla test eder misin?
Günaydın hocam, bu sefer de opencore yüklenmeden bu parametreler
Kod:
00:000 00:000 OCS: No schema for HibernateSkipsPicker at 2 index, context <Boot>!
00:000 00:000 OCS: No schema for FullNvramAccess at 5 index, context <Tools>!
00:000 00:000 OCS: No schema for PointerDwellClickTimeout at 5 index, context <AppleInput>!
00:000 00:000 OCS: No schema for PointerDwellDoubleClickTimeout at 6 index, context <AppleInput>!
00:000 00:000 OCS: No schema for PointerDwellRadius at 7 index, context <AppleInput>!
00:000 00:000 OCS: No schema for LoadEarly at 3 index, context <Drivers>!
göründü ardından yükleyici boot etmek istediğim zaman'da SMCRTC : start kısmında takılı kaldı. Bir kaç rehber izledim kendi SSDT/DSDT yamalarımı hazırlayıp bir daha deneyeceğim. Umarım başarıya kavuşur da sosyal'de NB S500 için başarılı bir Ventura kurulumu makalesi yazabilirim..

Hocam ayrı bir konuda kendi hazırladığım EFI ile aldığım hataları paylaştım, bu konunun altından devam etmeyelim.

Son düzenleme:
Bununla test eder misin?
OC ekranında ResetNVRAM yapıp dene ama.

Bununla test eder misin?
OC ekranında ResetNVRAM yapıp dene ama.
Tamamdır hocam sabaha deniyorum.

Hocam daha Opencore'u boot ederken
Kod:
BEP: Invalid revision 3 (!= 1) in loaded driver
Halting on critical error
hatası aldım.

Son düzenleme:
Hocam EFI düzenledim ve bu EFI ile dener misin? Çalışması gerek. Birebir aynı sistem geçti elime Asus marka ve bu EFI ile sorun yaşamadan kurulum yaptım.

Hocam EFI düzenledim ve bu EFI ile dener misin? Çalışması gerek. Birebir aynı sistem geçti elime Asus marka ve bu EFI ile sorun yaşamadan kurulum yaptım.
Tamamdır hocam eve dönünce hemen deneyeceğim. Çok teşekkürler.

Hocam Link üzerinden EFI dosyasına erişemiyorum sanırsam bir sıkıntı oluşmuş.

@claus hocam gönderdiğiniz son EFI dosyasını indiremiyorum, yeniden yükleme şansınız var mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı